Adrian Buchowski siatkarzem MKS-u!

W Olsztynie "gasił pożary", czy zatem w Będzinie "wskrzesi ogień"? Adrian Buchowski to pierwszy zawodnik pozyskany przez MKS w bieżącym okienku transferowym. - Powodów zmiany klubu było kilka, ale chyba najważniejszym była chęć spędzania większej ilości czasu na boisku - podkreślił przyjmujący.

​​​​​​​


Nowy nabytek MKS-u, mierzący 194 cm wzrostu, urodził się 30 września 1991 roku w Zielonej Górze, a pierwsze siatkarskie kroki stawiał w tamtejszej Trzynastce. Następnie występował w spalskiej Szkole Mistrzostwa Sportowego, Jastrzębskim Węglu, Siatkarzu Wieluń, Ślepsku Suwałki, Effectorze Kielce i Indykpolu AZS Olsztyn, z którego trafił właśnie do Będzina. - Po dwóch sezonach w Olsztynie, gdzie często pełniłem rolę "strażaka", czuję głód gry i chcę pokazać pełnię moich umiejętności, to na co tak naprawdę mnie stać - przekazał Adrian Buchowski


Przyjmujący w przeszłości występował również w bialo-czerwonych barwach, w których zdobył złoty medal Olimpijskiego Festiwalu Młodzieży Europy (2009), tytuł najlepiej punktującego mistrzostw Europy kadetów (2009) oraz brązowy medal Ligi Europejskiej (2015).


Adriana witamy serdecznie w naszym klubie, życząc mu wielu udanych występów!


Okienko transferowe (stan na 31.05.2018r.):


Pozostali: Michał Potera, Artur Ratajczak

Przybyli: Adrian Buchowski (Indykpol AZS Olsztyn)

Ubyli: Rafael Araujo (ONICO Warszawa), Marcin Waliński (?), Zlatan Jordanow (?), Jan Klobucar (?), Jonah Seif (?)


Kadra na sezon 2018/2019:


Rozgrywający:

Atakujący:

Środkowi: Artur Ratajczak (kapitan)

Przyjmujący: Adrian Buchowski 

Libero: Michał Potera