Ambitnie w stolicy

Stołeczne ONICO pokonało MKS Będzin 3:0. Różnica klas na boisku nie była tak wyraźna, jak wskazywałaby na to tabela... Najlepszym zawodnikiem meczu został Andrzej Wrona.Spotkanie w stolicy przebiegało pod dyktando gospodarzy, choć momentami wynik świadczył o lepszej grze MKS-u. Mocne zagrywki Lukasa Tichacka i Jana Fornala przyczyniły się do dwupunktowej przewagi (11:9) naszego zespołu w trzecim secie. Gospodarze szybko jednak odrobili straty, choć przycisnęli dopiero w końcówce. Skuteczny finisz zapewnił im zwycięstwo 25:22.


W pozostałych odsłonach siatkarze z Warszawy nie oddawali już prowadzenia w środkowej fazie, a finalnie wygrywali je do 20 i 22, umacniając się na pozycji wicelidera. MKS jest trzynasty. 


Kolejne bardzo dobre zawody w zespole z Będzina rozegrał Rafał Faryna, zdobywca 14 punktów (62% skuteczności).


 

ONICO Warszawa - MKS Będzin 3:0 (25:22, 25:20, 25:22)
ONICO: Kwolek (15 pkt), Brizard (2), Łukasik (3), Wrona (10), Kurek (10), Nowakowski (5), Wojtaszek (libero) oraz Janikowski, Araujo (6), Penczew (2) i Kowalczyk
MKS: Ratajczak (4), Fornal (12), Faryna (14), Langlois (8), Buchowski (3), Tichacek (1), Potera (libero) oraz Kowalski
MVP: Wrona (ONICO)
Sędziowali: Mariusz Gadzina, Maciej Kolendowski

Widzów: 2200