Artur Ratajczak: Tydzień na plus

- Stanowimy nową grupę, która dopiero się poznaje, jednak o atmosferę w szatni jestem spokojny. Ciężko pracujemy, ale mamy też moment na humor - powiedział Artur Ratajczak, kapitan MKS-u.📸 Wojtek Borkowski / FOTOBORKOWSCY


Pierwszą jednostkę treningową będzinianie odbyli 5 sierpnia w Gymeltoro. W kolejnych dniach trenowali już dwukrotnie, rano w siłowni i po południu w "Żeromie". - Inauguracyjny tydzień przygotowań oceniam na plus. Zaczęliśmy spokojnie od testów, których wyniki określiły naszą dyspozycję po wakacyjnej przerwie. Na siłowni pracowaliśmy m.in. nad kondycją, natomiast na hali bawiliśmy się siatkówką, skupiliśmy się nad techniką, poznaniu nowych piłek, ale najważniejszą kwestią było spokojne wdrażanie systemu (zasad obrony), dokładne omówienie tego, czego trener będzie od nas w tym elemencie wymagał - podsumował Artur Ratajczak📸 Wojtek Borkowski / FOTOBORKOWSCY


Kapitan MKS-u jest zadowolony z dotychczasowej współpracy z nowym szkoleniowcem, Jakubem Bednarukiem. - Trener Bednaruk przyjechał do Będzina ze swoją wizją prowadzenia zespołu, swoim poczuciem humoru. Jesteśmy jedną ekipą, więc to oczywiste, że zależy nam na solidnym przepracowaniu okresu przygotowawczego, co później da wymierne efekty  - zakończył środkowy.