Awansem w Kędzierzynie-Koźlu

Przed siatkarzami MKS-u teoretycznie najtrudniejsze spotkanie w fazie zasadniczej. W piątek podopieczni Gido Vermeulena zagrają, awansem w ramach 14. kolejki PlusLigi, na wyjeździe z naszpikowaną gwiazdami ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle.

 


Po raz ostatni obydwa zespoły zmierzyły się 13 października w Sosnowcu. Wówczas, po zaciętym i emocjonującym meczu, ZAKSA wygrała 3:1. - Zagraliśmy dobre spotkanie, choć nie wykorzystaliśmy szans na zdobycie przynajmniej punktu - powiedział po inauguracyjnym boju Gido Vermeulen, trener MKS-u.


Drużyna z Opolszczyzny rozpoczęła sezon 2018/2019 tak, jak rozpoczynała poprzednie trzy, czyli bez litości dla rywali. Po 9. kolejkach bieżących rozgrywek kędzierzyniane rozsiądają się z fotelu lidera z kompletem zwycięstw i dorobkiem 26 punktów, mając pięć "oczek" przewagi nad Cerradem Czarnymi Radom. W poprzedniej serii spotkań siatkarze Andrei Gardiniego pokonali w stołecznym Torwarze ONICO Warszawa 3:1.  


Na przeciwnym biegunie PlusLigowej tabeli znajduje się zespół z Będzina, który z dziewięciu spotkań wygrał tylko jedno, a w miniony piątek przegrał z Cerradem Czarnymi w trzech setach. - Przed nami kolejne arcytrudne wyzwanie, kolejne starcie z ekipą z czołówki. Mamy świadomość siły ZAKSA, jednak musimy zagrać lepiej niż w Radomiu - mówili będzinianie. Kadra ZAKSY:


Rozgrywający: Benjamin Toniutti (kapitan, Francja), Przemysław Stępień
Atakujący: Łukasz Kaczmarek, Sławomir Jungiewicz
Środkowi: Mateusz Bieniek, Łukasz Wiśniewski, Mateusz Sacharewicz (były zawodnik MKS-u), Tomasz Kalembka
Przyjmujący: Sam Deroo (Belgia), Aleksander Śliwka, Rafał Szymura, Brandon Koppers (Kanada)

Libero: Paweł Zatorski, Kamil Szymura

Trener: Andrea Gardini (Włochy)


Kadra MKS-u: 


Rozgrywający: Łukasz Kozub, Tomasz Kowalski

Atakujący: Rafał Faryna, Lincoln Williams (Australia)

Środkowi: Artur Ratajczak (kapitan), Bartłomiej Grzechnik, Mateusz Kowalski

Przyjmujący: Jakub Peszko, Adrian Buchowski, Jan Fornal, Jake Langlois (USA)

Libero: Michał Potera, Szymon Gregorowicz

Trener: Gido Vermeulen (Holandia)


Sędziowie: Marcin Herbik, Jacek Litwin
Komisarz: Witold Murczkiewicz