Bartłomiej Grzechnik: Walka do ostatniej piłki

MKS Będzin prosto z Bełchatowa udał się do Olsztyna, gdzie w sobotę rozegra trzecie spotkanie ligowe. Tym razem po drugiej stronie siatki stanie Indykpol AZS, który podobnie jak MKS nie odniósł jeszcze zwycięstwa. 


 

Siatkarze ze stolicy Warmii i Mazur na inaugurację przegrali w Katowicach z zespołem Piotra Gruszki 1:3 (23:25, 17:25, 25:23, 23:25), a w drugiej kolejce nie sprostali w Uranii Cerradowi Czarnym Radom, przegrywając 0:3 (22:25, 22:25, 17:25) - Brakowało nam systematyczności, popełnialiśmy za dużo błędów - mówił po porażce z drużyną z Mazowsza, na antenie Radia UWM FMSebastian Warda, środkowy Indykpolu, stanowiący w przeszłości o sile MKS-u.

 


Po dwóch seriach spotkań podopieczni Roberto Santillego, byłego trenera będzińskiego zespołu, zajmują 13. miejsce w tabeli z zerowym stanem konta, podobnie jak jedenasty w tym zestawieniu zespół z Będzina, za którym przegrane mecze z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle 1:3 (29;27, 18:25, 22:25, 23:25) i PGE Skrą Bełchatów 1:3 (21:25, 27:25, 18:25, 20:25). - Zagraliśmy dobre, wręcz bardzo dobre spotkania, biorąc pod uwagę klasę rywali. Nasza gra przeciwko topowym zespołom w lidze mogła się podobać, prezentowaliśmy dobry poziom - wspominał Bartłomiej Grzechnik, środkowy naszej ekipy.

 

"Do trzech razy sztuka"

 

To powiedzenie już jutro sprawdzi się w przypadku Indykpolu lub MKS-u. Zarówno jedni, jak i drudzy marzą o przełamaniu passy niepowodzeń i pierwszym zwycięstwie w sezonie. - Atmosfera w szatni jest bardzo dobra. Myślimy wyłącznie o kolejnym meczu i w sobotę wyjdziemy na boisko po to, aby pokonać Indykpol AZS Olsztyn i udowodnić na co nas stać. Będziemy walczyć do ostatniej piłki - zapewnił Bartłomiej Grzechnik. - Na pewno w takim tygodniu i tak napiętym terminarzu brakuje czasu na jednostki treningowe na których możemy poprawić błędy z poprzedniego meczu - zakończył środkowy.

 

Kadra Indykpolu:

 

Rozgrywający: Paweł Woicki (kapitan), Radosław Gil
Atakujący: Jan Hadrava (Czechy), Mateusz Kańczok 

Przyjmujący: Marcel Lux (Słowacja), Siergiej Kapelus (Ukraina), Robbert Andringa (Holandia), Denis Kalinin (Rosja), Jakub Urbanowicz

Środkowy: Miłosz Zniszczoł, Paweł Pietraszko, Sebastian Warda, Mateusz Poręba

Libero: Michał Żurek, Jakub Zabłocki

Trener: Roberto Santilli (Włochy)

 

Kadra MKS-u:

 

Rozgrywający: Łukasz Kozub, Tomasz Kowalski

Atakujący: Rafał Faryna, Lincoln Williams (Australia)

Środkowi: Artur Ratajczak (kapitan), Bartłomiej Grzechnik, Mateusz Kowalski

Przyjmujący: Jakub Peszko, Adrian Buchowski, Jan Fornal, Jake Langlois (USA)

Libero: Michał Potera, Szymon Gregorowicz

Trener: Gido Vermeulen (Holandia)

 

Sędziowie: Jarosław Makowski, Maciej Maciejewski
Komisarz: Andrzej Skorupa