Bez niespodzianki w Kędzierzynie-Koźlu

Faworyzowana Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle pokonała MKS Będzin 3:0 w 2. kolejce PlusLigi. Niżej notowani będzinianie dotrzymywali kroku rywalom jedynie w ostatniej partii.

 

O pierwszej i drugiej można powiedzieć jedynie tyle, że się odbyły, bowiem gospodarze dominowali od początku do końca we wszystkich elementach siatkarskiego rzemiosła. W premierowej odsłonie przyjezdni zdobyli 16 punktów, w kolejnej 19.


Zupełnie inny przebieg miała trzecia część meczu. Tu walka od początku do końca toczyła się praktycznie punkt za punkt, a żadna z drużyn nie odskoczyła na więcej niż dwa "oczka". 


Kędzierzynianie przechylili szalę zwycięstwa na własną korzyść już przy pierwszej (24:23) nadarzającej się okazji, kiedy to z rozegrania Benjamina Toniuttiego skorzystał Kamil Semeniuk, wybrany MVP meczu.