David Sossenheimer wrócił do Niemiec

Decyzją zarządu klubu, sztabu szkoleniowego i samego zawodnika, David Sosseneheimer wrócił do Niemiec. - W obliczu obecnej sytuacji oraz wysokiego zagrożenia spowodowanego koronawiusem pozwoliliśmy Davidowi na powrót do ojczyzny. Chcieliśmy, aby był blisko rodziny - tłumaczyli włodarze MKS-u.


W najbliższy poniedziałek MKS miał zagrać w Sosnowcu ze Ślepskiem Suwałki, a 21 marca na wyjeździe z Jastrzębskim Węglem, jednak wczoraj - z powodu epidemii - rozgrywki zostały wstrzymane. - Jeżeli ruszą, to zagramy już bez Davida - zapowiedział zarząd będzińskiego klubu.


Przyjmujący rozegrał dla naszego zespołu 24 mecze ligowe, w których zdobył 205 punktów (170 atakiem, 18 zagrywką, 17 blokiem). - Dzięki niemu stałem się lepszym trenerem, mam nadzieję, że dzięki nam on stał się lepszym zawodnikiem. To świetny gracz, przede wszystkim dobry, inteligentny i bardzo lubiany człowiek w zespole - mówił trener Jakub Bednaruk.


Davidowi serdecznie dziękujemy za reprezentowanie będzińskich barw i życzymy samych sukcesów w dalszej karierze.