Dawid Dryja zamknął skład!

- Po rozmowie z trenerem Bednarukiem zdecydowałem że Będzin będzie idealnym miejscem do zmiany środowiska i otoczenia, powiewu świeżości, a przede wszystkim większej możliwości gry - powiedział Dawid Dryja, który zamknął skład MKS-u na sezon 2019/2020.

 


27-letni środkowy przez większość siatkarskiego czasu był związany z Asseco Resovią Rzeszów, a w międzyczasie stanowił także o sile AZS-u Politechniki Warszawskiej i Effectora Kielce. Jako nastolatek reprezentował UKS MOSiR Jasło oraz SMS Spała.


MKS Będzin to szósty klub w karierze tego zawodnika. - Stworzyła się tu fajna ekipa, trener oraz zawodnicy, z którymi wcześniej współpracowałem. Mam nadzieję, że nadchodzący sezon będzie tym najlepszym dla będzińskiej siatkówki i kto wie, może to nasza drużyna stanie się niespodzianką PlusLigi - przyznał Dawid Dryja


W dorobku naszego nowego siatkarza znajdują się m.in. medale mistrzostw Polski oraz brąz wywalczony z reprezentacją Polski B w Lidze Europejskiej. 


 

    Dawid Dryja

 

 • Wzrost: 201 cm
 • Waga: 96 kg
 • Data urodzenia: 21.07.1992 r,
 • Pozycja: Środkowy
 • Narodowość: Polska

 

 

    Kariera klubowa:

 

 • MKS Będzin (2019/2020)
 • Asseco Resovia Rzeszów (2014/2015 - 2018/2019)
 • Effector Kielce (2013/2014)
 • AZS Politechnika Warszawska (2012/2013)
 • Asseco Resovia Rzeszów (2011/2012)
 • SMS Spała (2008/2009 - 2010/2011)
 • UKS MOSiR Jasło (2004/2005 - 2007/2008)

 

 

    Kariera reprezentacyjna:

 

 • Reprezentacja Polski B (2015)

 

 

    Sukcesy:

 

 • Wicemistrzostwo Polski (2015/2016)
 • Brązowy medal Ligi Europejskiej (2015)
 • Półfinał Igrzysk Europejskich (2015)
 • Mistrzostwo Polski (2014/2015)
 • Srebrny medal Ligi Mistrzów (2014/2015)
 • Mistrzostwo Europejskiego Festiwalu Siatkówki Młodzieży (2009)

 

 

   Okienko transferowe (stan na 19 lipca 2019 roku):

 

Pozostali: Rafał Faryna, Michał Potera, Jan Fornal, Artur Ratajczak oraz Emil Siewiorek (asystent trenera), Agnieszka Czura (trener przygotowania fizycznego), Maciej Etgens (statystyk)

Przyszli: TJ Sanders (poprzednio Halkbank Ankara - Turcja), Rafał Sobański (GKS Katowice), Bartosz Schmidt (MCKiS Jaworzno), David Sossenheimer (VfB Friedrichshafen), Dawid Gunia (Jastrzębski Węgiel), Purya Fayazi (Matin Varamin VC - Iran), Michał Superlak (Gwardia Wrocław), Konrad Buczek (ONICO Warszawa), Piotr Macheta (Tauron AZS Częstochowa), Dawid Dryja (Asseco Resovia Rzeszów) oraz trener Jakub Bednaruk (Chemik Bydgoszcz), fizjoterapeuta Adrian Brudnicki (GKS Katowice), team menedżer Maciej Pawliński (Dafi Społem Kielce)

Odeszli: Tomasz Kowalski (Indykpol AZS Olsztyn), Mateusz Kowalski (?), Bartłomiej Grzechnik (?), Jakub Peszko (Chemik Bydgoszcz), Jake Langlois (?), Lukas Tichacek (VK ČEZ Karlovarsko - Czechy), Adrian Buchowski, Szymon Gregorowicz, fizjoterapeuta Grzegorz Rzetecki (wszyscy GKS Katowice)

 

  Kadra MKS-u Będzin:

 

Rozgrywający: TJ Sanders (Kanada), Konrad Buczek

Atakujący: Rafał Faryna, Michał Superlak

Środkowi: Bartosz Schmidt, Artur Ratajczak (kapitan), Dawid Gunia, Dawid Dryja

Przyjmujący: Rafał Sobański, Jan Fornal, David Sossenheimer (Niemcy), Purya Fayazi (Iran)

Libero: Michał Potera, Piotr Macheta

 

   Sztab szkoleniowy:

 

Trener: Jakub Bednaruk

Asystent trenera: Emil Siewiorek

Trener przygotowania fizycznego: Agnieszka Czura

Fizjoterapeuta: Adrian Brudnicki

Statystyk: Maciej Etgens

Team menedżer: Maciej Pawliński.

 

__________________ 

Biuro prasowe

MKS Będzin S.A.

tel. 536 229 822

e-mail: media@mksbedzin.pl