Dawid Gunia wzmocnił MKS!

Dawid Gunia dołączył do będzińskiego MKS-u jako brązowy medalista mistrzostw Polski. W nowym zespole 32-latek powalczy o miejsce w wyjściowym składzie z Bartoszem Schmidtem i Arturem Ratajczakiem. Na środku siatki pozostała już tylko jedna niewiadoma. 

 


Za Tobą najlepszy sezon w karierze, zwieńczony brązem mistrzostw Polski. Medal cieszy, ale kolor chyba niekoniecznie, bowiem szansa na finał była ogromna...


 - To prawda, jednak nie wykorzystaliśmy jej, a przystępując do rywalizacji z Aluronem Virtu Wartą Zawiercie nikt z nas nie rozpamiętywał już porażki z ONICO Warszawa. Po prostu skupuliśmy się na grze o brąz. Sezon 2018/2019 jest już historią, dlatego w perspektywie kolejnych rozgrywek nie będę już do niego wracał, tylko skoncentruję się na jak najlepszej grze dla Będzina. 


Jastrzębski Węgiel zamieniłeś na MKS. Jakie czynniki wpłynęły na Twoją decyzję?


 - Nowy trener, nowy projekt i możliwość gry w większym wymiarze. Mam nadzieję, że w pełni wykorzystam to, czego się nauczyłem w poprzednich klubach. Jestem głodny gry i od początku okresu przygotowawczego będę walczył o miejsce w podstawowym składzie. 


Racibórz, Spała, Bełchatów... Lubin, Jastrzębie-Zdrój i Będzin. Dotychczas grałeś wyłącznie w klubach z polskich miast. Nie chciałeś wyjeżdżać za granicę? Czy nie było ku temu okazji? 


 - Na początku swojej przygody z siatkówką nie marzyłem o wyjeździe z kraju. Wraz z upływem lat oczywiście nasuwały mi się takie myśli, ale teraz nie żałuję swoich decyzji. Zostaję na kolejny sezon w Polsce, ponieważ odpowiada mi gra w PlusLidze 


 

   Dawid Gunia

 

 • Data urodzenia: 1.01.1987 r.
 • Wzrost: 203 cm
 • Waga: 101 kg
 • Pozycja: Środkowy
 • Narodowość: Polska

 

 

   Kariera:

 

 • MKS Będzin (2019/2020)
 • Jastrzębski Węgiel (2018/2019)
 • Cuprum Lubin (2015/2016 - 2017/2018)
 • Transfer Bydgoszcz (2014/2015)
 • AZS Politechnika Warszawska (2013/2014)
 • AZS UWM Olsztyn / Indykpol AZS Olsztyn (2009/2010 - 2012/2013)
 • Domex Tytan AZS Częstochowa (2008/2009)
 • Asseco Resovia Rzeszów (od połowy sezonu 2007/2008)
 • Skra II Bełchatów (2006/2007 i do połowy sezonu 2007/2008)
 • NLO SMS Spała (2004/2005 - 2005/2006)
 • AZS Rafako Racibórz (2002/2003 - 2003/2004)

 

 

   Sukces: 

 

 • Brązowy medal mistrzostw Polski (2018/2019)

 

 

   Okienko transferowe (stan na 14 czerwca 2019 roku):

 

Pozostali: Rafał Faryna, Michał Potera, Jan Fornal, Artur Ratajczak oraz Emil Siewiorek (asystent trenera), Agnieszka Czura (trener przygotowania fizycznego), Maciej Etgens (statystyk)

Przyszli: TJ Sanders (poprzednio Halkbank Ankara - Turcja), Rafał Sobański (GKS Katowice), Bartosz Schmidt (MCKiS Jaworzno), David Sossenheimer (VfB Friedrichshafen), Dawid Gunia (Jastrzębski Węgiel) oraz trener Jakub Bednaruk (Chemik Bydgoszcz), fizjoterapeuta Adrian Brudnicki (GKS Katowice), team menedżer Maciej Pawliński (Dafi Społem Kielce)

Odeszli: Tomasz Kowalski (Indykpol AZS Olsztyn), Mateusz Kowalski (?), Bartłomiej Grzechnik (?), Jakub Peszko (?), Jake Langlois (?), Lukas Tichacek (VK ČEZ Karlovarsko - Czechy), Adrian Buchowski, Szymon Gregorowicz, fizjoterapeuta Grzegorz Rzetecki (wszyscy GKS Katowice)

 

   Kadra MKS-u Będzin:

 

Rozgrywający: TJ Sanders (Kanada)

Atakujący: Rafał Faryna

Środkowi: Bartosz Schmidt, Artur Ratajczak (kapitan), Dawid Gunia

Przyjmujący: Rafał Sobański, Jan Fornal, David Sossenheimer (Niemcy)

Libero: Michał Potera

 

  Sztab szkoleniowy:

 

Trener: Jakub Bednaruk

Asystent trenera: Emil Siewiorek

Trener przygotowania fizycznego: Agnieszka Czura

Fizjoterapeuta: Adrian Brudnicki

Statystyk: Maciej Etgens

Team menedżer: Maciej Pawliński.

 

 

Biuro prasowe

MKS Będzin S.A.