Derby, debiuty i duże hale

Powoli kształtuje się kadra naszych kadetek na sezon 2019/2020. - Dla większości dziewcząt będzie to debiut w rozgrywkach ligowych - podkreślił Krzysztof Jurczyk, trener naszego zespołu.Jego podopieczne trafiły do grupy 5, w której spotkają się z Klimą Będzin, dwiema drużynami Częstochowianki i jeszcze jedną ekipą spod Jasnej Góry - UKS Volley Stars. Inauguracyjna kolejka zostanie rozegrana pod koniec września lub na początku października (terminarz nie jest jeszcze znany).


- Faworytem grupy będzie nasz lokalny rywal, oparty na młodziczkach MUKS Pasek Będzin. Jego siłą będzie zgranie i ogranie. Częstochowianka awansowała do I ligi, więc grupy młodzieżowe są zapleczem dla pierwszego zespołu. Mniej znanym, choć także rozwijającym się ośrodkiem, jest UKS Volley - analizował szkoleniowiec.


Krzysztof Jurczyk wrócił również wspomnieniami do sierpniowego zgrupowania w Niedzicy. - Dziewczęta, które pojechały na obóz wykonały kawał dobrej roboty i z pewnością będą stanowiły trzon kadry w nadchodzącym sezonie. Pozostałe zawodniczki mają ten czas do nadrobienia - przyznał.


 

W zbliżających się rozgrywkach będzinianki, zarówno te młodsze, jak i starsze, będą rozgrywały domowe spotkania w nowej, choć kameralnej, sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 1. - Cieszy frekwencja na treningach, cieszy zaangażowanie dziewcząt. Mam nadzieję, że przeskok do dużych obiektów w trakcie sezonu nie okaże się problematyczny, ponieważ na co dzień trenujemy w dużo mniejszej sali - zakończył trener.

 

Pierwsza okazja do weryfikacji przepracowanego okresu i zapoznania się z większą halą nadarzy się naszym zawodniczkom już jutro, podczas wyjazdowego test-meczu z MUKS Pasek Będzin. Podopieczne Krzysztofa Jurczyka wystąpią w eksperymentalnym składzie.