Drugi sezon Rafała Faryny w Będzinie

W nowym sezonie PlusLigi sztab trenerski MKS-u będzie dysponował australijsko-polsko duetem atakujących. Lincoln Williams, o miejsce w wyjściowym składzie drużyny z Będzina, powalczy z Rafałem Faryną. 


 

W minionych zmaganiach Rafał Faryna, będący dotychczasowym zmiennikiem Rafaela Araujo, wystąpił w 23 meczach ligowych, w których zdobył 58 punktów (49 atakiem, 5 zagrywką, 4 blokiem). - W poprzednim sezonie tak naprawdę zapoznawałem się z realiami PlusLigi, jej poziomem i drużynami, w niej grającymi. W kolejnych rozgrywkach chciałbym wykorzystać to, czego już się nauczyłem i jak najczęściej pojawiać się na boisku  - przekazał atakujący.

 

Rafał Faryna to wychowanek Czarnych Radom, reprezentujący w przeszłości również kluby z Wyszkowa, Ostrołęki i Hajnówki. Skrzydłowy MKS-u we wrześniu skończy 24 lata. Mierzy 200 cm wzrostu. 

 

Okienko transferowe (stan na 29.06.2018 r.):

 

Pozostali: Michał Potera, Artur Ratajczak, Łukasz Kozub, Bartłomiej Grzechnik, Mateusz Kowalski, Szymon Gregorowicz, Jakub Peszko, Rafał Faryna

Przybyli: Adrian Buchowski (Indykpol AZS Olsztyn), Jake Langlois (Gi Group Monza - Włochy), Jan Fornal (AZS AGH Kraków), Tomasz Kowalski (Stocznia Szczecin), Lincoln Alexander Williams (United Volleys Rhein-Main - Niemcy)

Ubyli: Rafael Araujo (ONICO Warszawa), Marcin Waliński (Aluron Virtu Warta Zawiercie), Zlatan Jordanow (?), Jan Klobucar (?), Jonah Seif (Sir Sicoma Colussi Perugia - Włochy).

 

Kadra na sezon 2018/2019:

 

Rozgrywający: Łukasz Kozub, Tomasz Kowalski

Atakujący: Lincoln Alexander Williams (Australia), Rafał Faryna

Środkowi: Artur Ratajczak (kapitan), Bartłomiej Grzechnik, Mateusz Kowalski 

Przyjmujący: Adrian Buchowski, Jake Langlois (USA), Jan Fornal, Jakub Peszko 

Libero: Michał Potera, Szymon Gregorowicz.