Dwa mecze w trzy dni

Przed siatkarzami MKS-u intensywny czas. W ciągu trzech dni rozegrają dwa mecze ligowe. W niedzielę zmierzą się na wyjeździe z Jastrzębskim Węglem (godz. 17.30), a we wtorek u siebie z Asseco Resovią Rzeszów (20.30).


 

Jastrzębianie w PlusLidze pod wodzą trenera Roberto Santilliego jeszcze nie przegrali, a w Pucharze Polski wyższość ZAKSY Kędzierzyn-Koźle uznali dopiero w finale. W tabeli zajmują trzecie miejsce z dorobkiem 31 punktów (11 zwycięstw, 3 porażki). W poprzedniej serii spotkań ograli we własnej hali Aluron Virtu Wartę Zawiercie 3:1. 

 

 

MKS cały czas pozostaje na 13. miejscu z 6 "oczkami" na koncie. Zespół Gido Vermeuelna na wygraną czeka od... 3 listopada ubieglego roku, kiedy to pokonał w Rzeszowie Asseco Resovię w trzech setach. Ekipa z Podkarpacia, która w piątek uległa przed własną publicznością Aluronowi Virtu 0:3, plasuje się aktualnie na 12. pozycji (14 pkt).