Dziesiąta porażka z rzędu

Dziesiątą porażkę z rzędu odnotował MKS Będzin. W ostatnim domowym meczu w 2020 roku zespół Jakuba Bednaruka przegrał z Indykpolem AZS-em Olsztyn 0:3.

Niewykorzystane szanse były przyczyną kolejnej przegranej. Szczególnie początek trzeciego seta dawał duże nadzieje na odwórcenie losów spotkania, jednak prowadzenie 5:1 okazało się niewystarczające.

W pierwszym secie to Indykpol zaczął od prowadzenia 5:1, MKS w końcówce doszedł rywali (18:19), ale spadek jakości gry w końcówce przesądził o triumfie ekipy z Warmii i Mazur.

Niemoc była widoczna również w drugim secie. Tu będzinianie wygrywali 10:8, a po dziesięciu minutach znów musieli gonić wynik (14:17).

Ostatni mecz ligowy w 2020 roku MKS rozegra 22 grudnia w Szopienicach (godz. 17:00).

MKS Będzin – Indykpol AZS Olsztyn 0:3 (19:25, 23:25, 21:25)

MKS: Sobański (8), Ratajczak (6), Kalembka (7), Thiago, Faryna (12), Santana (8), Gregorowicz (libero) oraz Makowski, Godlewski i Teklak
AZS: Stępień (2), Concepcion (7), Schulz (11), Teriomienko (9), Schott (13), Żaliński (15), Gruszczyński (libero) oraz Andringa i Poręba

MVP: Schott (Indykpol).