Gido Vermeulen podziękował Holandii

Przygoda Gido Vermeulena na ławce trenerskiej męskiej reprezentacji Holandii dobiegła końca. - To był fantastyczny czas - podsumował były już selekcjoner ósmej siły globu, prowadzący na co dzień MKS Będzin. O Holandii zrobiło się głośno podczas tegorocznych mistrzostw świata we Włoszech i Bułgarii, na których "Pomarańczowi" pokonali m.in. Brazylię i Francję, Dzięki znakomitej postawie podopieczni Gido Vermeulena awansowali w rankingu FIVB na 15. pozycję.


Pod wodzą obecnego szkoleniowca MKS-u, siatkarze z Beneluksu zajmowali również 9. i 14. miejsce w mistrzostwach Europy oraz 3. i 4. w II dywizji Ligi Światowej.


- Dziękuję wszystkim działaczom, współpracownikom i zawodnikom za poświęcenie, i okazane zaufanie. Cztery lata temu, gdy obejmowałem reprezentację Holandii, naszym wspólnym celem było doprowadzenie jej do najlepszej ósemki mistrzostw świata. Teraz nadszedł czas na nowe wyzwania - przekazał trener.


Wcześniej 54-latek prowadził także żeńską i młodzieżowe reprezentacje swojego kraju.