GKS? Organizacja gry i doświadczenie

- Spodziewałem się, że szybko zagram przeciwko swojemu poprzedniemu klubowi, ale na pewno nie na piasku, liczyłem bardziej na sparing w hali - przyznał Szymon Gregorowicz, libero MKS-u, broniący barw GKS-u Katowice w ostatnim sezonie.  


W krakowskich eliminacjach GKS zajął drugie miejsce w gr. A, ustępując przodownictwa w tabeli Asseco Resovii Rzeszów. W bezpośrednim starciu "Pasy" wygrały 2:0 (25:17, 25:23), jednak już z kolejnych spotkań z Grupą Azoty ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle 2:0 (25:23, 25:15) i BBTS-em Bielsko-Biała 2:0 (25:20, 25:20), to katowiczanie wychodzili zwycięsko. Do dwóch wygranych podopieczni Damiana Musiaka dorzucili dwie statuetki MVP. Otrzymali je Sławomir Stolc i Jan Firlej


W ofensywie bazują na Janku Firleju, Sławku Stolcu, i Jakubie Szymańskim, za rozegranie odpowiada Kuba Nowosielski, za to grą w obronie kieruje Dawid Ogórek. Jest to drużyna świetnie zorganizowana, bardzo dobrze grająca w defensywie. Na jej korzyść przemawia doświadczenie zdobyte na piasku przez Janka i Dawida w turniejach rangi mistrzostw Polski. Dodatkowo Jakub Nowosielski też miał styczność z plażówką, co powoduje, że GKS będzie trudny do pokonania - charakteryzował najbliższych rywali, Szymon Gregorowicz.


Będzinianie udadzą się na Pomorze w piątek (7 sierpnia) wieczorem, a już następnego dnia przed południem (godz. 11.00) zagrają z ekipą z Bukowej. - Cieszy taka konfrontacja, w której będę miał okazję spotkać się ze znajomymi, których bardzo lubię. Ta rywalizacja może być arcyciekawa zakończył libero MKS-u.