Intensywność treningów jest większa!

To był wyjątkowy czas dla trzech zawodników ANBUDU MKS-u Będzin. Od poniedziałku do piątku Maksymilian Semeniuk, Michał Prokopiuk i Filip Wieczorek trenowali z seniorską drużyną naszego klubu. Na tym jednak nie koniec...📸  Wojtek Borkowski / FOTOBORKOWSCY


  Maksymilian Semeniuk (przyjmujący):


  - Bardzo duże zaplecze treningowe, profesjonalna pomoc w każdej sytuacji, suplementy i odżywki wspomagające regenerację organizmu, a przede wszystkim treningi odbywające się dwa razy dziennie, które polepszają naszą wydajność. Bardzo się cieszę z możliwości trenowania z lepszymi od siebie, ponieważ wtedy najwięcej się nauczę.


  Michał Prokopiuk (środkowy): 


  - Trzeba poświęcić dużo sił i czasu, aby przy takiej intensywności treningów dobrze wypaść na tle starszych i bardziej doświadczonych zawodników. Ćwiczenia wyglądają podobnie, biorąc pod uwagę młodzieżową siatkówkę i tą PlusLigową, jednak ich różnica tkwi w sile, szybkości, precyzji. 


  Filip Wieczorek (przyjmujący):


  - Treningi z PlusLigą są wymagające, zwłaszcza w okresie przygotowawczym, dzięki czemu zdobywamy doświadczenie i nowe umiejętności. Tu od każdego zawodnika możemy się czegoś nauczyć, a i sama intensywność wykonywanych ćwiczeń jest większa. Różni się też sam sposób prowadzenia treningów.


  Marcin Kantor (trener kadetów starszych i juniorów):


  - Bardzo się cieszę, że wykonywana przez nas - trenerów młodzieżowego MKS-u - praca idzie w dobrym kierunku. Ważniejszy od medali jest rozwój zawodników, możliwość "oddania" ich do pierwszej drużynyChłopakom brakuje oczywiście miliona powtórzeń odbić, dograń, bloków czy ataków w porównaniu do seniorów, a moim zadaniem jest im tę mądrą pracę, która doprowadzi ich do parkietów PlusLigi - umożliwić.