Jakub Peszko przedłużył kontrakt!

Adrian Buchowski, Jake Langlois, Jan Fornal i Jakub Peszko - tak będzie wyglądać formacja przyjęcia naszego zespołu w przyszłym sezonie. Dla ostatniego z wymienionych zawodników będą to już czwarte rozgrywki w będzińskim klubie.


 

Jakub Peszko rozegrał dotychczas 73 spotkania ligowe w barwach MKS-u, w których zdobył 333 punkty (281 atakiem, 33 blokiem, 19 zagrywką) i zapracował na dwie statuetki MVP. - W nowym sezonie chcę przede wszystkim grać na dobrym, równym poziomie  - zapowiedział przyjmujący. 

 

26-letni siatkarz jest wychowankiem AKS-u Resovii Rzeszów, ale w PlusLidze zadebiutował już w sezonie 2010/2011 jako zawodnik Asseco.  W przeszłości, akademicki mistrz Europy z 2017 roku, występował również w Ślepsku Suwałki, Avii Świdnik i Camperze Wyszków. 

 

Okienko transferowe (stan na 22.06.2018 r.):

 

Pozostali: Michał Potera, Artur Ratajczak, Łukasz Kozub, Bartłomiej Grzechnik, Mateusz Kowalski, Szymon Gregorowicz, Jakub Peszko

Przybyli: Adrian Buchowski (Indykpol AZS Olsztyn), Jake Langlois (Gi Group Monza - Włochy), Jan Fornal (AZS AGH Kraków), Tomasz Kowalski (Stocznia Szczecin)

Ubyli: Rafael Araujo (ONICO Warszawa), Marcin Waliński (Aluron Virtu Warta Zawiercie), Zlatan Jordanow (?), Jan Klobucar (?), Jonah Seif (Sir Sicoma Colussi Perugia - Włochy).

 

Kadra na sezon 2018/2019:

 

Rozgrywający: Łukasz Kozub, Tomasz Kowalski

Atakujący:

Środkowi: Artur Ratajczak (kapitan), Bartłomiej Grzechnik, Mateusz Kowalski 

Przyjmujący: Adrian Buchowski, Jake Langlois (USA), Jan Fornal, Jakub Peszko 

Libero: Michał Potera, Szymon Gregorowicz.