Jan Fornal siatkarzem MKS-u!

W ostatnich czterech sezonach występował na zapleczu PlusLigi, jednak kolejne rozgrywki spędzi już w elicie! 23-letni Jan Fornal został przyjmującym MKS-u Będzin. - Dostałem szansę sprawdzenia się w najwyższej klasie rozgrywkowej w Polsce, więc nie mogłem z niej zrezygnować - przyznał siatkarz.W ostatnich trzech latach, mierzący 190 cm wzrostu zawodnik, grał w AGH AZS Kraków, do którego trafił z Siedlec. Z klubem spod Wawelu był bliski wywalczenia brązowego medalu w poprzednich rozgrywkach, jednak krakowianie w finale pocieszenia ulegli w pięciu spotkaniach Krispolowi Września. - Sezon 2017/2018 oceniam jako bardzo, bardzo udany. Trener Andrzej Kubacki stworzył najlepszy zespół w dziejach AGH,  wraz z którym osiągnąłem historyczne,  4. miejsce w lidze. Uważam, że ten rok był dla mnie najowocniejszym,, spośród wszystkich trzech spędzonych w Krakowie - ocenił Jan Fornal


Świetna postawa przyjmującego zaprocentowała jego transferem do Będzina. W nim utalentowany siatkarz rozpocznie swoją przygodę z PlusLigą. - Bardzo się cieszę, że po czterech latach spędzonych w I lidze będę mógł pokazać to, na co mnie stać na nowym poziomie. Nie ukrywam, że wiążę ogromne nadzieje z klubem z Będzina na osobisty rozwój i możliwość gry w PlusLidze - przyznał zawodnik. 


Witamy Jana w naszym klubie, życząc mu wielu udanych występów w jego barwach.


Okienko transferowe (stan na 11.06.2018r.):


Pozostali: Michał Potera, Artur Ratajczak, Łukasz Kozub, Bartłomiej Grzechnik

Przybyli: Adrian Buchowski (Indykpol AZS Olsztyn), Jake Langlois (Gi Group Monza - Włochy), Jan Fornal (AZS AGH Kraków)

Ubyli: Rafael Araujo (ONICO Warszawa), Marcin Waliński (Aluron Virtu Warta Zawiercie), Zlatan Jordanow (?), Jan Klobucar (?), Jonah Seif (?)


Kadra na sezon 2018/2019:


Rozgrywający: Łukasz Kozub

Atakujący:

Środkowi: Artur Ratajczak (kapitan), Bartłomiej Grzechnik

Przyjmujący: Adrian Buchowski, Jake Langlois (USA), Jan Fornal 

Libero: Michał Potera.