Jan Klobucar przyjmującym MKS-u!


Fot. Wojtek Borkowski / FOTOBORKOWSCY


Jan Klobucar, wicemistrz Europy z 2015 roku, będzie bronił barw będzińskiego MKS-u. - Transfer Słoweńca jest reakcją na nasze problemy z przyjęciem - wyjaśnił Stelio DeRocco, szkoleniowiec zagłębiowskiego zespołu. 


Niespełna 25-letni siatkarz większość swojej seniorskiej kariery spędził w ACH Volley Lublana (2011 - 2015), sięgając z nim m.in. po czterokrotne mistrzostwo Słowenii, dwukrotne mistrzostwo MEVZA (ligi środkowoeuropejskiej) oraz trzykrotny Puchar Słowenii. Z ACH występował również w Lidze Mistrzów i Pucharze CEV.


Z Lublany trafił do Frankfurtu nad Menem, gdzie w ostatnich dwóch ostatnich sezonach stanowił o sile United Volleys Rhein-Main. Z niemieckim zespołem dwukrotnie dotarł do 1/2 finału mistrzostw tego kraju, a w ubiegłym sezonie także do półfinału Pucharu CEV.


Dwa lata temu, mierzący 195 cm wzrostu zawodnik, wraz ze słoweńską reprezentacją zdobył nie tylko wicemistrzostwo Starego Kontynentu, ale i również złoto Ligi Europejskiej. Latem bieżącego roku znalazł się w szerokiej kadrze na Ligę Światową i, odbywające się w Polsce, mistrzostwa Europy.


Jan Klobucar miał propozycje z włoskiej Calzedonii Verona i innych klubów PlusLigi, a w minionych tygodniach trenował, z grającym w Serie A, zespołem Bunge Ravenna, jednak ostatecznie wybrał Będzin, w którym będzie występował z numerem szóstym. - Czekałem na odpowiednią ofertę. Zdecydowałem się na transfer do MKS-u, ponieważ słyszałem o nim wiele dobrego pod względem organizacyjnym. Myślę, że Będzin jest dobrym miejscem na kontynuację mojej kariery - tłumaczył przyjmujący.


Jana witamy serdecznie w naszym klubie i życzmy mu wielu udanych występów w jego barwach.


Kadra MKS-u Będzin:


Rozgrywający: Łukasz Kozub, Jonah Seif (USA)
Atakujący: Rafael Araujo (Brazylia), Rafał Faryna
Środkowi: Artur Ratajczak (kapitan), Bartłomiej Grzechnik, Mateusz Kowalski, Mateusz Przybyła, Dawid Woch
Przyjmujący: Marcin Waliński, Zlatan Jordanow (Bułgaria), Jakub Peszko, Matej Kok i Jan Klobucar (obaj Słowenia)
Libero: Michał Potera, Szymon Gregorowicz.