Jastrzębie górowały w Sosnowcu

Brązowi medaliści mistrzostw Polski z Jastrzębia-Zdroju nie dali szans będzińskiemu zespołowi. MKS uznał wyższość rywali, przegrywając poszczególne sety do 21, 19 i 23...Z przebiegu całego spotkania najbardziej szkoda trzeciej partii, w której gospodarze zaczęli grać z dużym animuszem (4:1 i 8:5). Jastrzębianie nie dali jednak za wygraną i szybko odrobili straty (10:10). W kluczowych momentach ciężar gry na własne barki brali Dawid Konarski i Christian Fromm, ale i z usług środkowych Lukas Kampa korzystał bardzo często. Do stanu 23:23 MKS był w grze, choć dwie ostatnie akcje padly łupem gości. Najpierw Kampa wykorzystał przechodzącą piłkę, a następnie Rafał Faryna posłał ją na aut.


W drugiej odsłonie siatkarze z Górnego Śląska prowadzili od początku do końca, nie pozwalając będzinianiom na wiele. Od początku tej części spotkania trener Jakub Bednaruk desygnował na boisku Rafała Farynę i Jana Fornala, ale ich obecność nie wpłynęła na grę zespołu.  


Wszystko zaczęło się od wyrównanej rywalizacji na początku premeriowej partii. Będzinianie robili co mogli, ale górę wzięło doświadczenie i ogranie zespołu z Jastrzębia-Zdroju. W decydujących momentach nie do zatrzymania byli Fromm i Konarski....


Finalnie MKS okazał się słabszy w większości elementów siatkarskiego rzemiosła. Korzystniej prezentowali się tylko w perfekcyjnym przyjęciu i bloku. MKS Będzin – Jastrzębski Węgiel 0:3 (21:25, 19:25, 23:25)

MKS: Sanders, Gunia (6 pkt), Dryja (2), Fayazi (3), Superlak (6), Sossenheimer (5), Potera (libero) oraz Buczek, Ratajczak (2), Sobański (2), J. Fornal (5), Faryna (10)

Trener: Jakub Bednaruk
Jastrzębski Węgiel: Fromm (11), Konarski (13), Lyneel (10), Kampa (1), Gladyr (8), Szalacha (5), Popiwczak (libero) oraz Margarido, Bucki (1), Depowski, T. Fornal

Trener: Roberto Santilli

MVP: Konarski (Jastrzębski)

Widzów: 1300

Sędziowali: Szymon Pindral, Magdalena Niewiarowska