Jastrzębski Węgiel na drodze MKS-u

W meczu kończącym 4. kolejkę PlusLigi MKS Będzin zmierzy się z, kolejnym pretendentem do medalu, Jastrzębskim Węglem. Początek poniedziałkowego starcia zaplanowano na godz. 18.00. 

 


W dotychczasowych spotkaniach ligowych zespół z Górnego Śląska, okupujący szóste miejsce w tabeli z dorobkiem pięciu punktów, pokonał Cerrad Czarnych Radom 3:0 i Aluron Virtu Wartę Zawiercie 3:2 oraz przegrał ze Stocznią Szczecin 0:3. - Jastrzębski Węgiel to jeden z kandydatów do medalu, co wskazuje na bardzo wysoki poziom trudności tego meczu - mówił Tomasz Kowalski, rozgrywający MKS-u. Dla, zamykającego tabelę, zespołu z Będzina będzie to drugi domowy mecz w obecnych rozgrywkach. W pierwszym MKS uległ ZAKSIE Kędzierzyn-Koźle (1:3), a w kolejnych dwóch wyjazdowych grach uznał wyższość PGE Skry Bełchatów (1:3) i Indykpolu AZS-u Olsztyn (0:3).


Każdy rywal MKS-u przyjeżdża do Sosnowca z pewną obawą, tkwiącą w specyficznym obiekcie, będącym atutem będzińskiej drużyny. - Przed nami trzeci w tym sezonie mecz wyjazdowy w ciężkiej hali i musimy od początku skoncentrować się na tym, by zagrać tak jak w Radomiu. Trzeba wywieźć z Sosnowca jak najlepszy rezultat. Musimy po prostu grać swoje - przyznał Leszek Dejewski, drugi trener Jastrzębskiego Węgla, na łamach oficjalnej strony internetowej tego klubu.Kadra MKS-u:


Rozgrywający: Łukasz Kozub, Tomasz Kowalski

Atakujący: Rafał Faryna, Lincoln Williams (Australia)

Środkowi: Artur Ratajczak (kapitan), Bartłomiej Grzechnik, Mateusz Kowalski

Przyjmujący: Jakub Peszko, Adrian Buchowski, Jan Fornal, Jake Langlois (USA)

Libero: Michał Potera, Szymon Gregorowicz

Trener: Gido Vermeulen (Holandia)


Kadra Jastrzębskiego Węgla:


Rozgrywający: Lukas Kampa (Niemcy), Nikodem Wolański
Atakujący: Dawid Konarski, Jakub Bucki

Środkowi: Grzegorz Kosok (wychowanek MKS-u), Piotr Hain, Dawid Gunia, Jakub Turski 

Przyjmujący: Salvador Hidalgo Oliva (Kuba), Julien Lyneel (Francja), Christian Fromm (Niemcy), Wojciech Szwed

Libero: Jakub Popiwczak, Paweł Rusek

Trener: Ferdinando de Giorgi (Włochy)


Sędziowie: Paweł Ignatowicz, Waldemar Kobienia 

Komisarz: Albert Semeniuk.