Jose Ademar Santana wzmocnił MKS!

Kolonia "Canarinhos" w Będzinie powiększa się! Thiago Veloso, Fabio Rodrigues, a teraz Jose Ademar Santana! Tym brazylijskim triem będzie dysponował trener Jakub Bednaruk w nadchodzącym sezonie.  

Jose Ademar Santana ma 24 lata i, podobnie jak Fabio, mierzy 198 cm wzrostu. W jego CV znajdują się cztery brazylijskie kluby: EC Pinheiros (2013/2014), Sao Bernardo Volei (2014/2015 - 2016/2017), Vôlei UM Itapetininga (2017/2018 - 2018/2019) oraz Sesc Rio de Janeiro (2019/2020). Teraz czas na MKS Będzin, który będzie jego pierwszym europejskim pracodawcą.​​​​​​​

Okienko transferowe (stan na 29 czerwca):


Pozostali: trener Jakub Bednaruk, Artur Ratajczak, Rafał Faryna, Rafał Sobański, Bartosz Schmidt, Wiktor Haduch (Wie-Druk MKS Będzin)


Odeszli: David Sossenheimer (Sir Safety Perugia - Włochy), Dawid Dryja (Cerrad Enea Czarni Radom), Konrad Buczek (AZS AGH Kraków), Michał Superlak i Jan Fornal (Verva Warszawa Orlen Paliwa), Grzegorz Pająk (LKPS Politechnika Lublin) i Piotr Macheta (?).


Przyszli: Thiago Veloso (Rennes Volley 35 - Francja). Fabio Rodrigues (SESI Sao Paulo - Brazylia), Bartosz Gawryszewski (Aluron Virtu CMC Zawiercie), Szymon Gregorowicz (GKS Katowice), Łukasz Makowski (Elpis Ampelokipon - Grecja), Jose Ademar Santana (Sesc Rio de Janeiro - Brazylia)


Kadra na sezon 2020/2021:


Rozgrywający: Thiago Veloso (Brazylia), Łukasz Makowski.
Atakujący: Rafał Faryna.
Środkowi: Artur Ratajczak, Bartosz Gawryszewski, Bartosz Schmidt (wychowanek).

Przyjmujący: Rafał Sobański, Fabio Rodrigues i Jose Ademar Santana (Brazylia).

Libero: Szymon Gregorowicz, Wiktor Haduch (wychowanek). 


Trener: Jakub Bednaruk.