Michał Godlewski atakującym MKS-u!

- To będzie, jak dotąd, najważniejszy sezon w mojej karierze - powiedział, po podpisaniu kontraktu z będzińskim klubem, Michał Godlewski, 21-letni atakujący zamknął czternastoosobową kadrę MKS-u na najbliższy sezon. 

 

Mierzący 201 cm wzrostu siatkarz przygodę z klubową siatkówką ropoczął siedem lat temu w Białymstoku, skąd trafił do spalskiej Szkoły Mistrzostwa Sportowego. Następnie SMS zamienił na warszawską Wolę, z którą wywalczył wicemistrzostwo Polski juniorów. 

 

W sezonie 2018/2019 stanowił o sile I-ligowej Buskowianki Kielce, a w poprzednich rozgrywkach reprezentował szwajcarski Biogas Volley Naefels, prowadzony przez Oskara Kaczmarczyka, byłego statystyka i asystenta trenera Ferdinando de Giorgiego. - Myślę, że to głównie dzięki niemu był to dla mnie niesamowicie ważny rok, w którym zrobiłem duży progres nie tylko sportowy, ale również mentalny czy osobisty. W Będzinie nie chcę zwalniać tempa, chcę się piąć jak najwyżej - mówił Michał Godlewski

 

W mieście nad Czarną Przemszą nowego zawodnika MKS-u czeka rywalizacja z Rafałem Faryną. - Moim marzeniem była gra w PlusLidze, więc po rozmowie z trenerem Jakubem Bednarukiem nie musiałem się długo zastanawiać. Myślę, że jestem już gotowy, żeby rywalizować o miejsce w wyjściowym składzie, nawet na tak wysokim poziomie - przyznał skrzydłowy.

 

Okienko transferowe:

 

Pozostali: trener Jakub Bednaruk, Artur Ratajczak, Rafał Faryna, Rafał Sobański, Bartosz Schmidt, Wiktor Haduch (Wie-Druk MKS Będzin).

 

Odeszli: David Sossenheimer (Sir Safety Perugia - Włochy), Dawid Dryja (Cerrad Enea Czarni Radom), Konrad Buczek (AZS AGH Kraków), Michał Superlak i Jan Fornal (Verva Warszawa Orlen Paliwa), Grzegorz Pająk (LKPS Politechnika Lublin), Piotr Macheta (?), Dawid Gunia (?).

 

Przyszli: Thiago Veloso (Rennes Volley 35 - Francja). Fabio Rodrigues (SESI Sao Paulo - Brazylia), Bartosz Gawryszewski (Aluron Virtu CMC Zawiercie), Szymon Gregorowicz (GKS Katowice), Łukasz Makowski (Elpis Ampelokipon - Grecja), Jose Ademar Santana (Sesc Rio de Janeiro - Brazylia), Kacper Bobrowski (Chrobry Głogów), Tomasz Kalembka (Asseco Resovia Rzeszów), Michał Godlewski (Biogas Volley Naefels - Szwajcaria)

 

Kadra na sezon 2020/2021:

 

Rozgrywający: Thiago Veloso (Brazylia), Łukasz Makowski.
Atakujący: Rafał Faryna, Michał Godlewski. 
Środkowi: Artur Ratajczak, Bartosz Gawryszewski, Bartosz Schmidt (wychowanek), Tomasz Kalembka.

Przyjmujący: Rafał Sobański, Fabio Rodrigues i Jose Ademar Santana (Brazylia), Kacper Bobrowski.

Libero: Szymon Gregorowicz, Wiktor Haduch (wychowanek). 

 

Trener: Jakub Bednaruk.