Kapitan zostaje na pokładzie!

Artur Ratajczak w sezonie 2019/2020 będzie pełnił funkcję kapitana będzińskiego MKS-u. - To zawodnik, który oddał kawał serca temu klubowi - podkreślił Jakub Bednaruk, szkoleniowiec naszego zespołu. 

 


Artur Ratajczak pozostaje w Będzinie na mocy dwuletniego kontraktu podpisanego latem ubiegłego roku. Sezon 2019/2020 będzie już jego czwartym w ekipie ze stolicy powiatu będzińskiego. W dotychczasowych 73 grach (309 setach) dla MKS-u "Arczi" punktował 494 razy.  - To zawodnik, który oddał kawał serca temu klubowi. niebojący się brać ciężaru na siebie za gorsze czasy. Rzeczywiście jego ostatni sezon nie był najlepszy, ale jeszcze dwa lata temu był jednym z lepiej blokujących PlusLigi. Wierzę w tego chłopaka, wierzę że dzięki niemu rywalizacja na środku będzie duża. Chcę mu pomóc w odbudowaniu formy - powiedział Jakub Bednaruk


Po minionych rozgrywkach w będzińskim obozie pozostała sportowa złość. W klubie nikt nie ukrywa, że kolejny sezon musi być zdecydowanie lepszy od poprzedniego! - To był bardzo trudny sezon, na finalny wynik złożyło się dużo aspektów, o których nie będę mówił. Kontuzje również nas nie omijały. Mam nadzieję, że w kolejnym roku problemy kadrowe pozostaną już tylko w sferze złych wspomnień. Mimo wyniku ten sezon bardzo dużo mnie nauczył na wielu płaszczyznach. Trzeba przełknąć gorzką pigułkę i iść przed siebie. Każdy sportowiec życzy sobie i drużynie sukcesów, i samych dobrych występów, niestety sport jest brutalny i nie zawsze wszystko idzie po naszej myśli. Wiem na co mnie stać, co umiem i z optymizmem patrzę na kolejne wyzwania - mówił Artur Ratajczak. 


Jesienią kibice MKS-u zobaczą w kadrze zespołu aż dziesięciu nowych zawodników. Personalia czterech z nich (TJ-a Sandersa, Rafała Sobańskiego, Bartosza Schmidta i Davida Sossenheimera) zostały już opublikowane. - Zmiany w zespole oceniam pozytywnie. Powiew świeżości jest wskazany, zarówno na ławce trenerskiej jak i w składzie. Od początku okresu przygotowawczego musimy zadbać o atmosferę w szatni, a na treningach dawać z siebie maksimum - dodał kapitan.    Artur Ratajczak


 • Data urodzenia: 18.09.1990 r.
 • Wzrost: 205 cm
 • Waga: 85 kg
 • Pozycja: Środkowy
 • Narodowość: Polska Kariera:


 • MKS Będzin (2016/2017 - obecnie)
 • LOTOS Trefl Gdańsk  (2013/2014 - 2015/2016)
 • Ślepsk Suwałki (2012/2013)
 • LOTOS Trefl Gdańsk (2007/2008 - 2011/2012)
 • SMS Spała (2006/2007)
 • Kania Gostyń (2003/2004 - 2005/2006)   Sukcesy: 


 • Puchar Polski (2015/2016)
 • Wicemistrzostwo Polski (2014/2015)
 • Puchar Polski (2014/2015)    Okienko transferowe (stan na 5 czerwca 2019 roku):


Pozostali: Rafał Faryna, Michał Potera, Jan Fornal, Artur Ratajczak oraz Emil Siewiorek (asystent trenera), Agnieszka Czura (trener przygotowania fizycznego), Maciej Etgens (statystyk)

Przyszli: TJ Sanders (poprzednio Halkbank Ankara - Turcja), Rafał Sobański (GKS Katowice), Bartosz Schmidt (MCKiS Jaworzno), David Sossenheimer (VfB Friedrichshafen) oraz trener Jakub Bednaruk (Chemik Bydgoszcz), fizjoterapeuta Adrian Brudnicki (GKS Katowice), team menedżer Maciej Pawliński (Dafi Społem Kielce)
Odeszli: Tomasz Kowalski (Indykpol AZS Olsztyn), Mateusz Kowalski (?), Bartłomiej Grzechnik (?), Jakub Peszko (?), Jake Langlois (?), Lukas Tichacek (?), Adrian Buchowski, Szymon Gregorowicz, fizjoterapeuta Grzegorz Rzetecki (wszyscy GKS Katowice)


    Kadra MKS-u Będzin:


Rozgrywający: TJ Sanders (Kanada)

Atakujący: Rafał Faryna
Środkowi: Bartosz Schmidt, Artur Ratajczak

Przyjmujący: Rafał Sobański, Jan Fornal, David Sossenheimer (Niemcy)

Libero: Michał Potera


    Sztab szkoleniowy:


Trener: Jakub Bednaruk

Asystent trenera: Emil Siewiorek

Trener przygotowania fizycznego: Agnieszka Czura

Fizjoterapeuta: Adrian Brudnicki

Statystyk: Maciej Etgens

Team menedżer: Maciej Pawliński.


Biuro prasowe

MKS Będzin S.A.