Lider nie dał szans

Doświadczony zespół z Andrychowa obnażył mankamenty drugiej drużyny naszego MKS-u. Kandydat do I-ligowego awansu pokonał przed własną publicznością Wie-Druk MKS II Będzin w trzech setach.Niestety, niespodzianki nie było. Faworyzowani andrychowanie dyktowali warunki gry, wygrywając poszczególne sety do 21, 19 i 11. - Wiedzieliśmy, że po przegranej w Tychach rywale wyjdą na boisko podrażnieni. W zasadzie do połowy drugiego seta nawiązywaliśmy równorzędną walkę, potem przewaga gospodarzy była już znaczna - ocenił Bartłomiej Chmiel, trener drużyny z Będzina. 


Debiut w seniorskim zespole zanotował 17-letni Gracjan Ćwiląg, wychowanek naszego klubu, reprezentujący na codzień grupy młodzieżowe ANBUDU MKS-u Będzin. 


W wyniku porażki, i wygranej Szkoły Mistrzostwa Sportowego nad żorską Akademią Talentów Jastrzębskiego Węgla, Wie-Druk MKS II Będzin spadł na siódme miejsce w tabeli (10 pkt). Do lidera z Andrychowa traci 14 "oczek". 


 

MKS Andrychów - Wie-Druk MKS II Będzin 3:0 (25:21, 25:19, 25:11)

Wie-Druk MKS: Łapuszyński (kapitan), Auguścik, Biadacz, Łata (wychowanek), Wierciński (wychowanek), Król, Haduch (libero, wychowanek) oraz Wikło (wychowanek), Wieczorek, Piotrowski, Mrowiec (wychowanek), Ćwiląg (wychowanek), Jonda (wychowanek)
Trenerzy: Bartłomiej Chmiel, Marcin Kantor.