Lincoln Williams zagra w Rosji

Lincoln Williams dokończy sezon 2018/2019 w rosyjskiej Superlidze. Nowym pracodawcą reprezentanta Australii została, trzynasta drużyna w tamtejszej tabeli, Jugra-Samotłor Niżniewartowsk.

 


Świetna postawa zawodnika w tegorocznych rozgrywkach zaowocowała zainteresowaniem ze strony zagranicznych klubów. Efektem długich negocjacji, atakujący przeniesie się do Rosji. - Rozumiem niezadowolenie naszych kibiców, bowiem do gry Lincolna nie można mieć żadnych zastrzeżeń. Z impetem wprowadził się w PlusLigowe realia, zajmuje wysokie miejsca w statystkach indywidualnych. Musimy być jednak realistami i koncentrować działania na przyszłym sezonie - mówił Michał Kocyłowski, prezes zarządu MKS Będzin S.A. 


Lincoln Williams wystąpił w 18 spotkaniach PlusLigi, w których zdobył łącznie 285 punktów (244 atakiem, 23 zagrywką i 18 blokiem). Po zwycięskim meczu w Rzeszowie otrzymał statuetkę MVP. - Jestem bardzo zadowolony z gry w Będzinie, choć czuję niedosyt, ponieważ nie wykorzystaliśmy naszego potencjału, co obrazuje miejsce w tabeli. To nie był łatwy czas ze względu na kontuzje, choroby, zmianę trenera. Życzę Będzinowi jak najlepiej, a kibicom dziękuję za okazane wsparcie! - przekazał Australijczyk. 


Teraz ciężar gry w ataku będzie spoczywać na barkach Rafała Faryny, mającego za sobą świetny występ w Lubinie. - Rafał zrobił bardzo duży postęp i wierzę, że odnajdzie się w roli pierwszego atakującego. Ma możliwości, by udowodnić, że zasługuje na miejsce w podstawowym składzie. W ostatnich meczach pokazał, że niczym nie odbiega od Lincolna - powiedział Emil Siewiorek, trener zespołu.


Lincolnowi serdecznie dziękujemy za reprezentowanie naszych barw i życzymy wszystkiego dobrego w dalszej karierze!