Mateusz Auguścik: Są ambitni i głodni gry

2018 rok nasi siatkarze zakończyli wyjazdową wygraną 3:2 nad drugą drużyną BBTS-u Bielsko-Biała. - Myślę, że ubiegłoroczna część sezonu była niezła w naszym wykonaniu, choć szkoda straconych punktów w spotkaniach z Rybnikiem czy Politechniką Opolską - wspominał Mateusz Auguścik, przyjmujący naszego zespołu.Z czysto sportowego punktu widzenia będzinianie walczą o awans do fazy play-off, w której zagra osiem najlepszych zespołów. Obecnie Wie-Druk MKS II Będzin zajmuje właśnie ósmą pozycję (13 pkt), ale do piątej Szkoły Mistrzostwa Sportowego ze Spały traci tylko trzy "oczka". - 5. miejsce na koniec fazy zasadniczej cały czas pozostaje w naszym zasięgu, choć nie będzie o nie łatwo, gdyż czekają nas jeszcze spotkania z czołówką. Musimy jednak skupić się na sobie i stabilizacji naszej gry - przyznał przyjmujący.


Głównym celem II-ligowego projektu w Będzinie jest umożliwienie młodym zawodnikom, w tym wychowankom naszego klubu, szybszego startu w świat dorosłej siatkówki. - Są ambitni i głodni gry, robią postępy i zbierają doświadczenie, które z pewnością zaprocentuje w kolejnych sezonach - komplementował młodszych kolegów Mateusz Auguścik2019 rok siatkarze z Będzina rozpoczną od domowego starcia z ZAKSĄ Strzelce Opolskie. Pierwsze spotkanie rozegrane pomiędzy tymi zespołami zakończyło się zwycięstwem rywali 3:0 (25:17, 25:20, 25:14).