Michał Superlak atakującym MKS-u!

Michał Superlak powalczy z Rafałem Faryną o miejsce w wyjściowym składzie MKS-u Będzin. - Ta para ma nam dać odpowiednią siłę w ataku, a kto z niej będzie grał? Niech rozstrzygnie boisko. Obaj mają czyste karty - podkreślił Jakub Bednaruk, trener naszego zespołu.   

 


Fot. Wojtek Borkowski / FOTOBORKOWSCY


Michał Superlak, po rocznej przerwie, powraca do PlusLigi. W poprzednim sezonie reprezentował Gwardię Wrocław, występującą na jej zapleczu. 26-latek był jedną z wiodących postaci w ekipie z Dolnego Śląska, o czym świadczy jego czwarte miejsce w rankingu najlepiej punktujących i atakujących tej klasy rozgrywkowej. - Michał to jeden z najlepszych atakujących I ligi, a ja widzę u niego jeszcze ogromne rezerwy. W poprzednich klubach, czasem po ciężkiej pracy, udawało mi się podnieść ich umiejętności (idealnym przykładem jest Bartosz Filipak - dod. red.) i jestem pewien, że w nowym sezonie będzie podobnie - przyznał Jakub Bednaruk


"Supi" z ogromnym optymizmem podchodzi do współpracy z nowym szkoleniowcem. Wierzy, że pod jego wodzą rozwinie siatkarskie skrzydła.  - Już krótka rozmowa z trenerem uświadomiła mi jak duży postęp mogę zrobić pod jego okiem i to w każdym elemencie - przyznał siatkarz, który od pierwszego dnia okresu przygotowawczego zamierza walczyć o miejsce w podstawowym składzie MKS-u. - Rywalizacja pomiędzy mną i Rafałem rozpocznie się już od pierwszego treningu, jednak najważniejsze jest to, abyśmy się uzupełniali, dając jak najwięcej dobrego całej drużynie - dodał skrzydłowy. 


Od kilku tygodni na forach internetowych krążyły plotki o zainteresowaniu działaczy będzińskiego klubu estońskim atakującym, grającym w poprzednim sezonie dla PGE Skry Bełchatów, Renee Teppanem. - Nie rozmawialiśmy z zagranicznymi atakującymi, bo jesteśmy przekonani, że nasi niczym nie będą im ustępować. Po analizie rynku i klubowych finansów zdecydowaliśmy, że postawimy na młody, gniewny, może mało doświadczony, ale ambitny atak - zakończył trener.


Nadchodzący sezon będzie czwartym Michała Superlaka na pozycji atakującego. Wcześniej nowy nabytek MKS-u występował na rozegraniu.    Michał Superlak


 • Wzrost: 206 cm
 • Waga: 110 kg
 • Data urodzenia: 16.11.1993 r. 
 • Pozycja: Atakujący
 • Narodowość: Polska   Kariera:


 • MKS Będzin (2019/2020)
 • Gwardia Wrocław (2018/2019)
 • Dafi Społem Kielce (2017/2018)
 • TS Victoria Wałbrzych (2016/2017)
 • ZAKSA Kędzierzyn-Koźle (2013/2014 - 2015/2016)
 • Cuprum Lubin (2012-2013)
 • SMS Spała (2009/2010 - 2011/2012)   Sukcesy:


 • Wicemistrzostwo Młodej Ligi (2015/2016)
 • Ćwierćfinał Pucharu CEV (2015/2016)   Okienko transferowe (stan na 2 lipca 2019 roku):


Pozostali: Rafał Faryna, Michał Potera, Jan Fornal, Artur Ratajczak oraz Emil Siewiorek (asystent trenera), Agnieszka Czura (trener przygotowania fizycznego), Maciej Etgens (statystyk)

Przyszli: TJ Sanders (poprzednio Halkbank Ankara - Turcja), Rafał Sobański (GKS Katowice), Bartosz Schmidt (MCKiS Jaworzno), David Sossenheimer (VfB Friedrichshafen), Dawid Gunia (Jastrzębski Węgiel), Purya Fayazi (Matin Varamin VC), Michał Superlak (Gwardia Wrocław) oraz trener Jakub Bednaruk (Chemik Bydgoszcz), fizjoterapeuta Adrian Brudnicki (GKS Katowice), team menedżer Maciej Pawliński (Dafi Społem Kielce)

Odeszli: Tomasz Kowalski (Indykpol AZS Olsztyn), Mateusz Kowalski (?), Bartłomiej Grzechnik (?), Jakub Peszko (Chemik Bydgoszcz), Jake Langlois (?), Lukas Tichacek (VK ČEZ Karlovarsko - Czechy), Adrian Buchowski, Szymon Gregorowicz, fizjoterapeuta Grzegorz Rzetecki (wszyscy GKS Katowice)


   Kadra MKS-u Będzin:


Rozgrywający: TJ Sanders (Kanada)

Atakujący: Rafał Faryna, Michał Superlak

Środkowi: Bartosz Schmidt, Artur Ratajczak (kapitan), Dawid Gunia

Przyjmujący: Rafał Sobański, Jan Fornal, David Sossenheimer (Niemcy), Purya Fayazi (Iran)

Libero: Michał Potera


   Sztab szkoleniowy:


Trener: Jakub Bednaruk

Asystent trenera: Emil Siewiorek

Trener przygotowania fizycznego: Agnieszka Czura

Fizjoterapeuta: Adrian Brudnicki

Statystyk: Maciej Etgens

Team menedżer: Maciej Pawliński.


Biuro prasowe

MKS Będzin S.A.