Mistrz Polski wrócił do Będzina!

Gracjan Bożek wraca do macierzystego klubu! W nadchodzącym sezonie 19-latek będzie stanowił o sile II-ligowego Wie-Druku MKS-u Będzin oraz wspomagał w treningach naszego PlusLigowca. - Uważam, że jest to dobry krok na drodze mojego dalszego rozwoju - przyznał wychowanek. Gracjan Bożek zamienił Będzin na Gdańsk trzy lata temu. Do tamtejszego Trefla trafił jako brązowy medalista mistrzostw Śląska, wicemistrz Turnieju Nadziei Olimpijskich i mistrz Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. 


Przygodę z siatkówką zaczynał pod okiem trenera Pawła Doreckiego, następnie - przed dłuższy czas - pracował pod okiem Przemysława Segiety, koordynatora grup młodzieżowych naszego klubu.  - Systematyczny, zaangażowany w treningi, mimo że koordynacyjnie - z uwagi na wzrost - nie wszystko mu wychodziło. Dobrze zapowiadający się zawodnik na środku bloku, razem z Kamilem Franczakiem (obecnie Exact Systems Norwid Częstochowa), bardzo pozytywna postać (także poza boiskiem), miły, kulturalny, życzliwy - wspominał trener Segieta. 


W ekipie z Trójmiasta nasz wychowanek powiększył dorobek m.in. o tytuł najlepszego blokującego i złoty medal mistrzostw Polski juniorów, wicemistrzostwo Polski kadetów oraz trzykrotne mistrzostwo Pomorza. - W Będzinie chcę wykorzystać to, czego się dotychczas nauczyłem, a także rozwinąć pod względem fizycznym - przyznał Gracjan Bożek.


Mierzący 205 cm wzrostu zawodnik będzie najwyższym ogniwem w II-ligowej kadrze trenera Marcina Kantora. - To cenny nabytek! Bardzo się cieszę, że Gracjan nam zaufał i przyjął propozycję z Będzina - stwierdził szkoleniowiec.