Mistrzów Polski mieli na widelcu...

Przy stanie 1:0 i 17:13 zapowiadało się na powtórkę z poprzedniego sezonu. Finalnie Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle odrobiła straty i z Sosnowca wywiozła komplet punktów. Mistrzowie Polski umocnili się na pozycji lidera, będzinianie pozostali na czternastej pozycji.

ZAKSA potrzebowała sporo czasu, aby wskoczyć na właściwy rytm. Wprawdzie zaczęła dobrze (3:0) i jeszcze do połowy pierwszego seta utrzymywała się na fali wznoszącej (13:10). Sygnał do ataku dał Rafał Faryna, świetnie spisujący się w polu zagrywki (16:16). Dalej oglądaliśmy grę punkt za punkt (19:19), a w końcówce przypomnieli o sobie Rafał Sobański i Bartosz Schmidt, mający wkład w zwycięstwo (25:21).


Początek drugiej partii przypominał końcówkę pierwszej. MKS "bił", a ZAKSA patrzyła (5:1, 9:5, 12:8). Siłą napędowa gości okazał się jednak Kamil Semeniuk, który kilkukrotnie wypunktował MKS i w końcówce wszystko zaczęło się od nowa (18:18). Potem role się odwróciły i to kędzierzynianie wyszli na prowadzenie (23:21), ale dzięki Rafałowi Farynie gracze z Będzina wrócili do gry (23:23). Ostatnie dwa słowa należały do ZAKSY. Najpierw atak Łukasza Kaczmarka, a następnie as Aleksandra Śliwki zapewniły zwycięstwo (26:24).


Mimo przegranej, to MKS dyktował warunki gry w początkowej fazie trzeciej partii. Prowadzenie 6:2 było zapowiedzią tie-breaka, ale do niego ostatecznie nie doszło. W połowie seta (12:12) przyjezdni złapali kontakt, po tym jak asem serwisowym popisał się Aleksander Śliwka. Ten sam zawodnik okazał się kluczem do ZAKSY do triumfu w tej partii. Jego udane zagrania dały wygraną mistrzom Polski do 23.


Czwarty set bez historii. Od początku do końca pod dyktando drużyny z Kędzierzyna-Koźla. Pewne zwycięstwo 25:17 zapewniło jej już dziesiąty komplet punktów w sezonie. 


MKS Będzin - Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 1:3 (25:21, 24:26, 23:25, 17:25)

MKS: Sobański (9), Kalembka (10), Thiago (3), Bobrowski (7), Schmidt (5), Faryna (24), Gregorowicz (libero) oraz Makowski, Ratajczak, Santana, Godlewski (1) i Teklak
ZAKSA: Kochanowski (1), Toniutti (2), Staszewski (3), Kluth (7), Semeniuk (18), Smith (6), Zatorski (libero) oraz Kaczmarek (9), Rejno (3), Śliwka (11), Prokopczuk i Zawalski

MVP: Semeniuk (ZAKSA).