MKS Będzin bez Dawida Guni

Dawid Gunia nie będzie reprezentował MKS-u w przyszłym sezonie. 33-letni środkowy, po rocznych występach w Będzinie, postanowił zmienić barwy klubowe.  


Dawid Gunia przeszedł do Będzina z Jastrzeskiego Węgla, jako brązowy medalista mistrzostw Polski. Dla naszego zespołu rozegrał 23 spotkania (84 sety), w których zaaplikował rywalom 132 punkty (97 atakiem, 31 blokiem i 4 zagrywką). O miejsce w podstawowym składzie rywalizował z Arturem Ratajczakiem, Dawidem Dryją i Bartoszem Schmidtem


Dawidowi dziękujemy za grę dla MKS-u i życzymy wszystkie dobrego w dalszej karierze!


Okienko transferowe (stan na 30 czerwca):


Pozostali: trener Jakub Bednaruk, Artur Ratajczak, Rafał Faryna, Rafał Sobański, Bartosz Schmidt, Wiktor Haduch (Wie-Druk MKS Będzin).


Odeszli: David Sossenheimer (Sir Safety Perugia - Włochy), Dawid Dryja (Cerrad Enea Czarni Radom), Konrad Buczek (AZS AGH Kraków), Michał Superlak i Jan Fornal (Verva Warszawa Orlen Paliwa), Grzegorz Pająk (LKPS Politechnika Lublin), Piotr Macheta (?), Dawid Gunia (?).


Przyszli: Thiago Veloso (Rennes Volley 35 - Francja). Fabio Rodrigues (SESI Sao Paulo - Brazylia), Bartosz Gawryszewski (Aluron Virtu CMC Zawiercie), Szymon Gregorowicz (GKS Katowice), Łukasz Makowski (Elpis Ampelokipon - Grecja), Jose Ademar Santana (Sesc Rio de Janeiro - Brazylia), Kacper Bobrowski (Chrobry Głogów).


Kadra na sezon 2020/2021:


Rozgrywający: Thiago Veloso (Brazylia), Łukasz Makowski.
Atakujący: Rafał Faryna.
Środkowi: Artur Ratajczak, Bartosz Gawryszewski, Bartosz Schmidt (wychowanek).

Przyjmujący: Rafał Sobański, Fabio Rodrigues i Jose Ademar Santana (Brazylia), Kacper Bobrowski.

Libero: Szymon Gregorowicz, Wiktor Haduch (wychowanek). 


Trener: Jakub Bednaruk.