MKS przystąpił do Szlachetnej Paczki


MKS Będzin ponownie przystąpił do Szlachetnej Paczki, ogólnopolskiej akcji pomocy rodzinom znajdującym się w trudnej sytuacji materialnej. Tym razem nasz klub pomoże pięcioosobowej rodzinie z Będzina. - Dlaczego pomagamy? Z dobroci serca i chęci niesienia pomocy potrzebującym. Wielu z nas pomaga i to nie tylko przy okazji Szlachetnej Paczki - uśmiechnął się Artur Ratajczak, kapitan MKS-u.


Każdy, kto chciałby wspomóc potrzebującą rodzinę proszony jest o dostarczenie niezbędnych artykułów (pełne zapotrzebowanie znajduje się poniżej) do siedziby klubu, mieszczącej się w budynku Ośrodka Sportu i Rekreacji w Będzinie, przy ul. Sportowej 4 (prawe "skrzydło" na pierwszym piętrze) od czwartku (30 listopada) do środy (6 grudnia włącznie) w godz.  12.00 - 17.00. Przekazanie rodzinie zebranych datków nastąpi w sobotę, 9 grudnia.


OPIS RODZINY:


Pani Katarzyna (35 lat) wraz z mężem Rafałem (42) wychowują trójkę dzieci: Olę (14), Pawła (9) oraz Wiktorię (9 miesięcy). Rodzina starała radzić sobie z codziennością. Pani Katarzyna jeszcze przed ciążą pracowała w restauracji i sklepie, jednak zachorowała na zakrzepicę żył, utrudniającą jej funkcjonowanie. 


Obecnie rodzina utrzymuje się głównie z pomocy społecznej i zasiłku macierzyńskiego otrzymywanego przez Panią Katarzynę na najmłodszą córkę (łącznie nieco ponad 3100 zł). Skromna pensja męża (370 zł) z prac dorywczych nie pozwoliłaby na zaspokojenie potrzeb rodziny, której po odliczeniu wszystkich kosztów zostaje niewiele ponad 553 zł na osobę miesięcznie.


Pan Rafał to typ złotej rączki i majsterkowicza. Marzy o otwarciu własnego warsztatu samochodowego, jednak w obecnej sytuacji, ze względu na brak środków, oddala od siebie tę perspektywę, starając się zapewnić swojej rodzinie byt.


Oboje starają się o jak najlepsze warunki dla swoich dzieci, jednocześnie przekazując im, jak ważne są więzi rodzinne. Mimo trudnych warunków bytowych, w powietrzu unosi się ciepła, rodzinna atmosfera.


Umiejętności i zainteresowania po tacie przejął Paweł - uwielbia samochody, i jeśli tylko może, pomaga tacie przy majsterkowaniu. Najstarsza córka, Ola, uwielbia czytać książki, przykłada się do nauki języków obcych, ponieważ marzy o wycieczce do Tokio.


Potrzeby dzieci są na najważniejszym miejscu. Opał na zimę pozwoli zapewnić rodzinie ciepło i podreperować domowy budżet. Potrzebne też są środki czystości, z którymi wiążą się spore wydatki ze względu na liczną rodzinę oraz pracę wykonywaną przez Pana Rafała.


Pieniądze, które mogliby zaoszczędzić pozwoliłyby na wyremontowanie drugiego pokoju dla dzieci. Obecnie ani dzieci, ani rodzice nie mają własnej przestrzeni. Dodatkową potrzebą jest piekarnik. Pozwoliłby Pani Katarzynie na szybsze przygotowywanie posiłków dla rodziny, dzięki czemu mogłaby poświęcić dzieciom jeszcze więcej czasu. Kulinarny talent Pani Katarzyny mógłby się rozwinąć, być może udałoby się jej dorobić na pieczeniu wyśmienitych ciast.


ZAPOTRZEBOWANIE:

1. Środki czystości


Proszek do prania, płyn do mycia naczyń, mydło/żel myjący, pasta do zębów, płyny czyszczące, szampon do włosów, szczoteczka do zębów.


2. Artykuły dziecięce


Pampersy i chusteczki DADA rozm. 4, płyn do kąpieli dla dzieci Bambino (mała Wiktoria – 9 miesięcy jest uczulona na produkty innych marek).


3. Artykuły AGD


Piekarnik (najlepiej przenośny)


4. Odzież


Spodnie dresowe dla Pawła na 140 cm wzrostu

Bluza z kapturem dla Pawła na 140 cm wzrostu


5. Żywność trwała


Herbata, kasza, cukier, konserwy mięsne, kawa, olej, konserwy rybne, maka, dżem, warzywa w puszkach.

Ponadto: mleko, płatki śniadaniowe, kakao, bakalie, słodycze dla dzieci (np. biała czekolada).

Produkty dla Wiktorii (niemowlak – 9 miesięcy): kaszki na wodzie, musy owocowe z sieci Biedronka z kaszką (Kubuś) – dziecko ma uczulenie na produkty innych marek.


6. Pomoce szkolne dla dzieci


Zeszyty, farbki, papier kolorowy, klej, nożyczki, przybory do pisania, kredki, plastelina, piórnik.


7. Wyposażenie mieszkania


Kołdra, koc, ręczniki kąpielowe, poduszka,

Wymiary: kołdra 160x200, poduszki 70x80.


8. Węgiel (pół tony)


9. Specjalne upominki


Paweł: klocki „Need for Speed Mega Bloks”,

Ola: gra „Assasin’s Creed TV”,

Pani Katarzyna: perfumy,

Pan Rafał: wiertarka.