Na boisko z chęcią rewanżu!


W spotkaniu kończącym 23. kolejkę PlusLigi MKS Będzin podejmie w Sosnowcu Dafi Społem Kielce (niedziela, godz. 20.00). - Wyjdziemy na boisko z chęcią rewanżu - zapewnili zgodnie nasi zawodnicy. 


Ta narodziła się w szeregach będzińskiego zespołu tuż po przegranej w Kielcach 1:3, w pierwszej rundzie fazy zasadniczej. - Nie pokazaliśmy się z najlepszej strony. Kilkakrotnie traciliśmy punkty seriami, mimo ciężko wypracowanej chwilę wcześniej przewagi. W kluczowych momentach nie potrafiliśmy zachować chłodnej głowy i popełnialiśmy proste błędy. Drużyna z Kielc lepiej radziła sobie w pierwszej akcji - wspominał Maciej Etgens, statystyk MKS-u.


Dla ekipy z Hali Legionów, zajmującej przedostatnie miejsce w tabeli z dorobkiem 14 punktów (4 zwycięstwa, 18 porażek), rewanż będzie kolejnym meczem o życie. Po 22. seriach gier podopieczni Dariusza Daszkiewicza tracą pięć "oczek" do czternastej Łuczniczki Bydgoszcz i osiem do będzińskiego MKS-u (8 wygranych, 14 przegranych). 


W poprzedniej kolejce kielczanie przegrali przed własną publicznością z katowicką "GieKSą" 0:3 (18:25, 23:25, 23:25), natomiast siatkarze z Będzina wygrali w Szczecinie z Espadonem 3:1 (22:25, 25:22, 25:17, 25:19). - Teraz każdy mecz jest dla nas bardzo ważny. W każdym z nich musimy zdobywać punkty, grać swoją dobrą siatkówkę - mówił, cytowany przez "Strefę Siatówki", Jakub Szymański, przyjmujący Dafi Społem.


Zagłębiacy marzą o drugim zwycięstwie z rzędu i pierwszym domowym pod wodzą nowego trenera, Gido Vermeulena. Dzięki potencjalnej wygranej za trzy punkty MKS na pewno opuści strefę barażową. - Musimy bardzo dokładanie przenalizować grę kielczan, prezentujących się lepiej, niz w pierwszej rundzie, ale i przede wszystkim skupić się na sobie, na swojej grze i wyciągnąć z niej to, co najlepsze - mówił Emil Siewiorek, asystent holenderskiego szkoleniowca ekipy z Będzina. 


Barwy kieleckiego zespołu reprezentuje m.in. dwóch byłych zawodników naszego MKS-u: Maciej Pawliński (przyjmujący) i Mariusz Schamlewski (środkowy).


PRZEDMECZOWE STATYSTYKI - KLIKNIJ TUTAJ

Kadra MKS-u:


Rozgrywający: Jonah Seif (USA), Łukasz Kozub

Atakujacy: Rafael Araujo (Brazylia), Rafał Faryna

Środkowi: Artur Ratajczak (kapitan), Bartłomiej Grzechnik, Mateusz Kowalski, Mateusz Przybyła, Grzegorz Łata 

Przyjmujący: Marcin Waliński, Jan Klobucar (Słowenia), Jakub Peszko, Zlatan Jordanow (Bułgaria)

Libero: Michał Potera, Szymon Gregorowicz

Trener: Gido Vermeuelen (Holandia)


Kadra Dafi Społem:


Rozgrywający: Przemysław Stępień, Piotr Adamski 

Atakujacy: Tomislav Dokić (Serbia), Michał Superlak 

Środkowi: Mariusz Schamlewski, Aleksiej Nalobin (Rosja), Maksim Morozau (Białoruś), Wojciech Dyk

Przyjmujący: Maciej Pawliński (kapitan), Jakub Wachnik, Łukasz Łapszyński, Jakub Szymański

Libero: Szymon Biniek, Mateusz Czunkiewicz 

Trener: Dariusz Daszkiewicz


Sędziowie: Marcin Herbik (Warszawa), Maciej Twardowski (Kraków)

Komisarz: Zbigniew Tokarski (Kędzierzyn-Koźle).