Najlepszy... najsłabszym sezonem

Michał Potera rozgrywa najlepszy sezon w karierze. Libero MKS-u Będzin zajmuje drugie miejsce w rankingu czołowych przyjmujących PlusLigi. Liderem zestawienia jest, dwukrotny mistrz świata, Paweł Zatorski.


 

W statystykach, zamieszczonych na oficjalnej stronie internetowej PlusLigi, Michał Potera plasuje się na pozycji wicelidera ze skutecznością 56,05%, a do prowadzącego Pawła Zatorskiego traci 2,34%. Dziesiąty w tej samej klasyfikacji jest Jan Fornal (50,35%). - W elemencie przyjęcia jest to nasz człowiek od czarnej roboty. Michał potrafi w kluczowych momentach wziąć na siebie cięzar przyjęcia zagrywki i pomóc kolegom na boisku. Zarówno w samym przyjęciu, jak i radą oraz podpowiedzią, jak powinniśmy ustawić się do danego zawodnika, który będzie za moment wykonywał zagrywkę - mówił Maciej Etgens, statystyk MKS-u.

 


Mimo świetnej postawy, sam zainteresowany z mieszanymi uczucami i dużym niedosytem zakończy bieżące rozgrywki. - Trochę to smutne, że jest to mój nasłabszy sezon drużynowy, a gra mi się naprawdę dobrze i żałuję, że to prawie nie wpływa na wynik całego zespołu - mówił Michał Potera. - Mam nadzieję, że wygramy u siebie chociaż z Chemikiem Bydgoszcz, sprawiając trochę radości na koniec sezonu naszym kibicom - dodał libero.