Nastroje są bojowe [ZAPOWIEDŹ]

Siatkarze z Będzina w zwycięskim stylu zakończyli 2017 rok i w takim samym zamierzają rozpocząć kolejny. W sobotę (6 stycznia, godz. 18.00) nasi zawodnicy podejmą w Sosnowcu Cuprum Lubin.

 


Po raz ostatni obydwa zespoły spotkały się 30 września ubiegłego roku w Cuprum Arenie, w której lubinianie wygrali pewnie 3:0 (25:18, 27:25, 25:12). - Mecz w Lubinie nie powinien się tak zakończyć. W końcówce drugiego seta mieliśmy trzy punkty przewagi (23:20), które niestety okazały się niewystarczające - mówił po przegranej z "Miedziowymi" Łukasz Kozub, rozgrywający MKS-u.


Na półmetku fazy zasadniczej siatkarze ze stolicy Dolnego Śląska zajmują dziewiąte miejsce w tabeli z dorobkiem 22 punktów (7 zwycięstw, 8 porażek). Po raz ostatni wygrali 17 grudnia w Szopienicach z GKS-em Katowice 3:1, a trzy dni później przegrali u siebie z ONICO Warszawa 0:3. - Z racji zmian i kontuzji jest to dla nas sezon przejściowy, więc cieszymy się z tego, co jest. Mam nadzieję, że już w rundzie rewanżowej ominą nas problemy zdrowotne i odzyskamy swój styl gry - mówił Tomasz Wasilkowski, były szkoleniowiec MKS-u i obecny asystent trenera Patricka Duflosa.


PRZEDMECZOWE STATYSTYKI - KLIKNIJ TUTAJ


Ekipa z Lubina ma siedem "oczek" przewagi nad trzynastym zespołem z Będzina (15 punktów - 6 wygranych, 9 przegranych), jednak czy to ona będzie faworytem sobotniego starcia? - Sami jesteśmy ciekawi, co pokażemy. Spodziewamy się trudnego spotkania. Po pierwsze dlatego, że MKS prezentuje się dużo lepiej, niż na początku sezonu, a po drugie dlatego, że w hali w Sosnowcu, będącej jego atutem, nie gra się łatwo - dodał Tomasz Wasilkowski.


Będzinianie wierzą w podtrzymanie dobrej passy na własnym parkiecie. Po wygranych nad Jastrzębkim Węgielm (3:2) i Indykpolem AZS-em Olsztyn (3:1), celują w kolejne zwycięstwo. - Nasze nastroje są bojowe. Na boisku musimy pokazać taki sam charakter, jak w meczu z Indykpolem, a przy tym cały czas wierzyć w swoje umiejętności - przekazał Stelio DeRocco, trener MKS-u.


TABELA PLUSLIGI - KLIKNIJ TUTAJ


W kadrze naszego zespołu na sobotnie spotkanie znajdzie się Grzegorz Łata, 25-letni środkowy bloku, występujący dotychczas w II-ligowej drużynie MKS-u.


Kadra MKS-u:


Rozgrywający: Jonah Seif (USA), Łukasz Kozub

Atakujący: Rafael Araujo (Brazylia), Rafał Faryna

Środkowi: Artur Ratajczak (kapitan), Mateusz Kowalski, Bartłomiej Grzechnik, Mateusz Przybyła, Grzegorz Łata

Przyjmujący: Marcin Waliński, Jan Klobucar (Słowenia), Zlatan Jordanow (Bułgaria), Jakub Peszko

Libero: Michał Potera, Szymon Gregorowicz

Trener: Stelio DeRocco (Kanada)


Kadra Cuprum:


Rozgrywający: Michal Masny (kapitan, Słowacja), Maciej Gorzkiewicz

Atakujący: Łukasz Kaczmarek, Adrian Patucha

Środkowi: Dawid Gunia, Piotr Hain, Adam Michalski, Przemysław Smoliński

Przyjmujący: Keith Pupart, Robert Taht (obaj Estonia), Milos Terzić (Serbia), Filip Biegun

Libero: Marcin Kryś, Bartosz Makoś

Trener: Patrick Duflos (Francja)


Sędziowie: Jacek Broński (Poznań), Agnieszka Michlic (Bydgoszcz)

Komisarz: Sebastian Michalak (Mysłowice)

Kwalifikator: Andrzej Lemek (Kraków).