Niedosyt po Czarnych

MKS Będzin nie zdołał zrewanżować się Cerradowi Czarnym Radom za porażkę 0:3 z pierwszej rundy fazy zasadniczej. W drugim spotkaniu zespół z z województwa mazowieckiego wygrał w Sosnowcu 3:1. 

 


Premierową odsłonę lepiej rozpoczęli gospodarze, wykorzystując bierność radomian (8:4), którzy wyrównali stan rywalizacji w połowie seta (13:13). Gra była wyrównana, choć w końcówce na prowadzenie ponownie wysunęli się miejscowi (21:18).  Siatkarze Roberta Prygla w decydujących fragmentach jeszcze raz doprowadzili do remisu (23:23), ale już dwie ostatnie akcje padły łupem MKS-u!


W drugim secie gospodarze stanęli przy stanie 5:5, tracąc aż... jedenaście punktów z rzędu! Czarni nie roztrwonili ogromnej przewagi, gromiąc (25:12) - myślących już o kolejnym secie - siatkarzy z Będzina.


W trzeciej partii role znów się odwróciły, i to gospodarze prowadzili grę (18:13). Niestety w tym momencie ponownie utknęli, oddając gościom sześć "oczek" w jednym ustawieniu (19:18). W końcówce sytuacja zmieniała się jak w kalejdoskopie, gdyż obie drużyny na przemian obejmowały prowadzenie. Ostatnia akcja należała jednak do Czarnych, triumfujących 30:28 po błędzie komunikacyjnym MKS-u.


Początek czwartego seta okazał się początkiem końca MKS-u w tym meczu. Podopieczni Emila Siewiorka zaczęli mocno (4:1), lecz po chwili z ich przewagi już nic zostało. Przyjezdni bardzo szybko objęli prowadzenie (5:4), po czym gra toczyła się punkt za punkt. Od stanu 10:10 radomianie wygrali aż siedem z ośmiu kolejnych wymian, zapewniając sobie wysoki bufor bezpieczeństwa (17:11). Finalnie dowieźli sześciopunktowe prowadzenie do końca, wygrywając 25:19. 


MKS Będzin - Cerrad Czarni Radom 1:3 (25:23, 12:25, 28:30, 19:25)

MKS: Tichacek (1 pkt), Faryna (14), J. Fornal (6), Langlois (6), Ratajczak (5), Grzechnik (8), Potera (libero) oraz T. Kowalski (1), Buchowski (7), Peszko (5), Gregorowicz (libero)

Trener: Emil Siewiorek
Cerrad Czarni: Giger (2), Żygałow (9), Żaliński (21), T. Fornal (18), Pajenk (12), Huber (9), Ruciak (libero) oraz Kwasowski, Filip (9), Rybicki. Wasilewski (libero)

Trener: Robert Prygiel
MVP: Żaliński (Cerrad)

Sędziowali: Jarosław Makowski, Maciej Maciejewski (Szczecin)
Widzów: 500