Niewykorzystane szanse. VERVA pokonała MKS

To był czwarty mecz bez wygranego seta. MKS Będzin nie sprostał warszawskiej VERVIE, przegrywając w stolicy do 22, 25 i 17. Będzinianie cały czas zamykają ligową tabelę. 

Z przebiegu meczu najbardziej szkoda drugiej partii, w której będzinianie długo utrzymywali się na minimalnym prowadzeniu (np. 18:16). W końcówce warszawianie odrobili straty m.in. dzięki Michałowi Superlakowi i Igorowi Grobelnemu, który asem serwisowym dał VERVIE piłkę setową (26:25).  Chwilę później było już po secie (27:25).


W pierwszej ekipa z Warszawy miała wszystko pod kontrolą (12:8), choć MKS potrafił zminimalizować straty (21:19), jednak nie zdołał doprowadzić do remisu. Na finiszu VERVA zgromadziła o trzy punkty więcej, a ten 25 zapewnił jej atak Andrzeja Wrony.


Trzeci nie miał większej historii. Podopieczni Andrei Anastasiego od początku do końca kontrolowali przebieg boiskowych wydarzeń, triumfując 25:17. 

28 listopada będzinianie podejmą w Sosnowcu Grupę Azoty ZAKSĘ Kędzierzyn-Koźle (godz. 20:30).