Nowy sztab. Wojciech Serafin trenerem

Wojciech Serafin zastąpi Jakuba Bednaruka na ławce trenerskiej MKS-u. Były reprezentant Polski prowadził ostatnio Grupę Azoty Roleski PWSZ Tarnów, a wcześniej pracował m.in. w Treflu Gdańk, Grupie Azoty ZAKSIE Kędzierzyn-Koźle oraz Asseco Resovii Rzeszów.


W karierze zawodniczej reprezentował choćby Jastrzębski Węgiel i Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, z którymi osiągał największe sukcesy. Na koncie 43-latka, grającego na przyjęciu lub libero, znajdują się m.in. złote i srebrne medale mistrzostw Polski, dwa krajowe puchary oraz brąz Ligi Mistrzów i Pucharu CEV.

W prowadzeniu zespołu asystować mu będzie Bartłomiej Soroka, w przeszłości grający w I-ligowym zespole z Będzina oraz trenujący drużyny młodzieżowe naszego klubu. W nowym sezonie Bartłomiej Soroka obejmuje również funkcję kierownika zespołu. W poprzednich rozgrywkach 42-latek był team menedżerem w Grupie Azoty ZAKSIE Kędzierzyn-Koźle.

Text...

W sztabie trenerskim MKS-u pozostanie Mateusz Musiał, dla którego będzie to już czwarty sezon w klubie z Będzina. W CV naszego statystyka znajdują się również Cuprum Lubin, Berlin Recycling Volleys oraz męskie reprezentacje Białorusi i Australii.

Opiekę medyczną nad zespołem sprawować będzie Adrian Brudnicki, który w maju 2019 roku zamienił GKS Katowice na MKS Będzin i nie zamierza go opuszczać. 

Sztab szkoleniowy pierwszego zespołu MKS-u na sezon 2021/2022 zamknie Piotr Pszczoła. Nasz nowy trener przygotowania fizycznego wcześniej pracował m.in. z młodzieżowymi reprezentacjami Polski, z którymi sięgał po złoto mistrzostw świata i Europy.