O prym w Zagłębiu Dąbrowskim! [ZAPOWIEDŹ]


Tylko godziny dzielą nas od pierwszych zagłębiowskich derbów w PlusLidze! Już o 17.00 w hali przy Blanowskiej 40 w Zawierciu, Aluron Virtu Warta podejmie MKS Będzin. - Jesteśmy zmobilizowani. Chcemy wygrać - zapewnili siatkarze z "królewskiego" miasta.


Drużyna znad Warty w ostatnich sezonach była spadkobiercą zawodników MKS-u. Z Będzina do Zawiercia odeszli m.in.: Dariusz Syguła, Damian Zborowski, Grzegorz Wójtowicz, Marcin Kantor, Łukasz Żłobecki, Bartosz SchmidtMaciej JanikowskiBartosz Dzierżanowski, Sebastian Warda, czy obecnie grający Michał Żuk. W Zawierciu pracował również Albert Semeniuk, były zawodnik i trener MKS-u, będący obecnie komisarzem PlusLigi.


Oprócz Michała Żuka, o sile drużyny z Jury Krakowsko-Częstochowskiej, stanowią dziś m.in. Grzegorz Pająk, Grzegorz Bociek, David Smith, Hugo de Leon oraz Taichiro Koga. Za wyniki osiągane przez Aluron odpowiada Włoch Emanuele Zanini, któremu asystuje Dominik Kwapisiewicz


Dotychczas zawiercianie zwyciezyli w trzech z jedenastu spotkań, notując w ostatnich tygodniach zwyżkę formy. Po wygranych nad Asseco Resovią Rzeszów (3:2) i GKS-em Katowice (3:0), żółto-zieloni zrównali się dorobkiem punktowym (10) z będzińskim zespołem, mającym o jedno zwycięstwo więcej.


BILETY NA MECZ Z JASTRZĘBSKIM WĘGLEM - KLIKNIJ TUTAJ


MKS w ostatnich tygodniach nie punktował, ucząc się siatkówki na najwyższym, krajowym poziomie. Najpierw gościł w Kędzierzynie-Koźlu, gdzie uległ ZAKSIE 1:3, a następnie w Sosnowcu przegrał z PGE Skrą Bełchatów 0:3. Teraz nadszedł czas na wyciągnięcie odpowiednich wniosków z lekcji od mistrza i wicemistrza Polski, i odniesienie piątego triumfu w sezonie!


W Zawierciu będzinianie będą musieli radzić sobie bez Dawida Wocha i Mateja Koka. Obaj kilka dni temu opuścili szeregi klubu znad Czarnej Przemszy.

Kadra Aluronu:


Rozgrywający: Grzegorz Pająk (kapitan), Kacper Popik
Atakujący: Grzegorz Bociek, Łukasz Kaczorowski
Środkowi: David Smith (USA), Łukasz Swodczyk, Maciej Zajder, Mariusz Marcyniak
Przyjmujący: Kamil Długosz, Michał Żuk, Hugo de Leon (Brazylia), Matej Patak (Słowacja)
Libero: Taichiro Koga (Japonia), Krzysztof Andrzejewski 


Kadra MKS-u:


Rozgrywający: Łukasz Kozub, Jonah Seif (USA)
Atakujący: Rafael Araujo (Brazylia), Rafał Faryna
Środkowi: Artur Ratajczak (kapitan), Bartłomiej Grzechnik, Mateusz Kowalski, Mateusz Przybyła, 
Przyjmujący: Marcin Waliński, Zlatan Jordanow (Bułgaria), Jakub Peszko, Jan Klobucar (Słowenia)
Libero: Michał Potera, Szymon Gregorowicz


Sędziowie: Piotr Król, Wojciech Maroszek
Komisarz: Marek Kwieciński
Kwalifikator: Pior Dudek