PGE Skra wypunktowała MKS

PGE Skra Bełchatów nie dała najmniejszych szans naszemu zespołowi. Wielokrotni mistrzowie Polski wypunktowali będziński MKS w trzech setach (25:17, 25:17, 25:22).

O samym meczu można powiedzieć jedynie tyle, że się odbył. Właściwie każdy set rozpoczynał się od stanu 5:1 dla gości, czujących się zdecydowanie lepiej we wszystkich elementach siatkarskiej sztuki. Nie przeszkodzila im w tym 32-dniowa przerwa ani specyficzna hala w Sosnowcu. Będzinianie robili, co mogli, ale byli po prostu słabsi. Skra dyktowała warunki gry przez całe zawody.

MKS zakończył tygodniowy maraton ze zwycięstwem i dwiema porażkami. Kolejne spotkania rozegra w Olsztynie  (18 listopada, godz. 18:00) i Warszawie (cztery dni później, godz. 20:30).

MKS Będzin - PGE Skra Bełchatów 0:3 (17:25,17:25, 22:25)

MKS: Sobański (8), Ratajczak, Kalembka (3), Veloso (1), Faryna (5), Santana (13), Gregorowicz (libero) oraz Makowski (1), Gawryszewski (1), Bobrowski (1), Schmidt (3), Godlewski (4) i Teklak
Skra: Filipiak (17), Kłos (8), Katić (10), Ebadipour (10), Łomacz, Bieniek (11), Piechocki (libero) oraz Adamczyk (1), Mitić i Sawicki.

MVP: Piechocki (Skra).