Piotr Konieczny: Dziękuję za wspólne lata!

- W szkole podstawowej udawało mi się łączyć naukę ze sportem, lecz w średniej mogłoby się to nie udać. Dla mnie priorytetem zawsze była nauka i ze względu na nią podjąłem decyzję o zakończeniu gry - przyznał Piotr Konieczny, który w sześciu ostatnich sezonach reprezentował nasz klub.

 


15-latkowi, koncentrującemu się przyszłościowo na jak najlepszym zdaniu matury i dostaniu na wymarzone studia,  oficjalnie podziękowano za sportową postawę podczas czerwcowego zakończenia sezonu dla grup młodzieżowych, wręczając mu koszulkę z podpisami kolegów z drużyny i trenera Przemysława Segiety. - Dziękuję trenerowi za cierpliwość i udzielone wsparcie. Dziękuję rodzicom i kolegom za te wszystkie spędzone razem lata, i mimo że nie będę już grał, to nadal będę kibicował chłopakom - mówił Piotr Konieczny.


 

Nasz wychowanek w medalowy sposób zapisał się w dziejach młodzieżowej siatkówki w Będzinie. - W minisiatkówce, w kategoriach trójek i czwórek, zdobyliśmy wicemistrzostwo Śląska i pojechaliśmy na finały mistrzostw Polski, które były dla mnie wspaniałym przeżyciem. W ubiegłym sezonie zdobyliśmy także brązowy medal w województwie, ale już w rozgrywkach młodzików - przypomniał rozmówca. 

 


Najgłębiej w pamięci byłego już rozgrywającego ANBUDU MKS-u Będzin pozostanie marcowe starcie z Volleyem Rybnik decydujące o wspomnianym powyżej brązie. - To był niesamowity mecz zakończony naszym zwycięstwem w tie-breaku, w którym działy się rzeczy nie z tej planety! (ANBUD MKS prowadził 8:2, przegrywał 10:12, by w grze na przewagi zwyciężyć 18:16 - przyp. red.) - zakończył Piotr Konieczny. 

​​​​​​​

__________________ 

Biuro prasowe

MKS Będzin S.A.

tel. 536 229 822

e-mail: media@mksbedzin.pl