Piotr Macheta libero MKS-u

- Mam nadzieję, że w Będzinie nabiorę doświadczenia i wraz z moim nowym, dobrze zapowiadającym się zespołem, powalczę o zadowalającą lokatę w tabeli. Z optymizmem patrzę w przyszłość -  powiedział Piotr Macheta, który w sezonie 2019/2020 utworzy parę libero z Michałem Poterą. 


 

Nowy nabytek będzińskiej drużyny w dwóch poprzednich sezonach reprezentował AZS Częstochowa, z którym w ubiegłym roku sięgnął po mistrzostwo I ligi. Wcześniej, z powodzeniem, grał dla AKS-u Resovii Rzeszów. zdobywajac medale w młodzieżowych mistrzostwach Polski, a całą przygodę z siatkówką rozpoczął w Nowym Sączu, odbijając piłkę w stroju tamtejszego Dunajca.  

 


    Piotr Macheta


 • Wzrost: 180 cm
 • Waga: 73 kg
 • Data urodzenia: 12.10.1998 r. 
 • Pozycja: Libero
 • Narodowość: Polska    Kariera:


 • MKS Będzin (2019/2020)
 • Tauron AZS Częstochowa (2017/2018 - 2018/2019)
 • AKS Resovia Rzeszów (2014/2015) - 2016/2017)
 • SKPS Dunajec Nowy Sącz (2012/2013 - 2013/2014)    Sukcesy:


 • Mistrzostwo I ligi (2017/2018)
 • III miejsce w mistrzostwach Polski juniorów (2016/2017)
 • Mistrzostwo Polski juniorów (2015/2016)
 • Mistrzostwo Polski kadetów (2014/2015)
 • IV miejsce w mistrzostwach Polski młodzików (2012/2013)   Okienko transferowe (stan na 17 lipca 2019 roku):


Pozostali: Rafał Faryna, Michał Potera, Jan Fornal, Artur Ratajczak oraz Emil Siewiorek (asystent trenera), Agnieszka Czura (trener przygotowania fizycznego), Maciej Etgens (statystyk)

Przyszli: TJ Sanders (poprzednio Halkbank Ankara - Turcja), Rafał Sobański (GKS Katowice), Bartosz Schmidt (MCKiS Jaworzno), David Sossenheimer (VfB Friedrichshafen), Dawid Gunia (Jastrzębski Węgiel), Purya Fayazi (Matin Varamin VC - Iran), Michał Superlak (Gwardia Wrocław), Konrad Buczek (ONICO Warszawa), Piotr Macheta (Tauron AZS Częstochowa) oraz trener Jakub Bednaruk (Chemik Bydgoszcz), fizjoterapeuta Adrian Brudnicki (GKS Katowice), team menedżer Maciej Pawliński (Dafi Społem Kielce)

Odeszli: Tomasz Kowalski (Indykpol AZS Olsztyn), Mateusz Kowalski (?), Bartłomiej Grzechnik (?), Jakub Peszko (Chemik Bydgoszcz), Jake Langlois (?), Lukas Tichacek (VK ČEZ Karlovarsko - Czechy), Adrian Buchowski, Szymon Gregorowicz, fizjoterapeuta Grzegorz Rzetecki (wszyscy GKS Katowice)


   Kadra MKS-u Będzin:


Rozgrywający: TJ Sanders (Kanada), Konrad Buczek

Atakujący: Rafał Faryna, Michał Superlak

Środkowi: Bartosz Schmidt, Artur Ratajczak (kapitan), Dawid Gunia

Przyjmujący: Rafał Sobański, Jan Fornal, David Sossenheimer (Niemcy), Purya Fayazi (Iran)

Libero: Michał Potera, Piotr Macheta


   Sztab szkoleniowy:


Trener: Jakub Bednaruk

Asystent trenera: Emil Siewiorek

Trener przygotowania fizycznego: Agnieszka Czura

Fizjoterapeuta: Adrian Brudnicki

Statystyk: Maciej Etgens

Team menedżer: Maciej Pawliński.


__________________ 

Biuro prasowe

MKS Będzin S.A.

tel. 536 229 822

e-mail: media@mksbedzin.pl