Pójść za ciosem!

Sąsiadujące w PlusLigowej tabeli Cuprum Lubin będzie środowym (godz. 18.00) rywalem będzińskiego MKS-u, marzącego o drugim zwycięstwie z rzędu. - Chcemy pójść za ciosem! - zapewnili zgodnie nasi siatkarze. 


 

Po pięciu seriach gier Cuprum zajmuje trzynaste miejsce w tabeli z dorobkiem trzech punktów. W tym sezonie lubinianie tylko raz cieszyli się z kompletu punktów, po wyjazdowej wygranej 3:0 w trzeciej kolejce nad katowicką "GieKSą" 3:0. W pozostałych spotkaniach podopieczni Marcelo Fronckowiaka przegrywali z ONICO Warszawa (0:3), Chemikiem Bydgoszcz (1:3), Cerradem Czarnymi Radom (0:3) i Stocznią Szczecin (0:3). Złą passę spróbują przerwać w środę w Sosnowcu, w którym w przeszłości wygrywali trzykrotnie, ale nigdy bez straty seta.

 

 

MKS wygrał na zagłębiowskiej ziemi z ekipą "Miedziowych" tylko raz (3:2), w sezonie 2016/2017, a już jutro ponownie spróbuje pokusić się o zwycięstwo nad drużyną z Dolnego Śląska. Motywacji, po bezcennym triumfie nad Asseco Resovią Rzeszów (3:0), będzinianom z pewnością nie zabraknie,  - To zwycięstwo na pewno nas zbuduje. Myślę, że w tym sezonie zaskoczymy jeszcze nie raz - stwierdził Adrian Buchowski, przyjmujący będzińskiej ekipy. 

 

Siatkarze Gido Vermeulena, okupujący dwunastą lokatę z czteropunktowym stanem konta, oprócz wygranej w Rzeszowie, mają na swoim koncie także cztery porażki, domowe z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle (1:3) i Jastrzębskim Węglem (2:3) oraz wyjazdowe z PGE Skrą Bełchatów i Indykpolem AZS-em Olsztyn (0:3). 

 


Kadra MKS-u:


Rozgrywający: Łukasz Kozub, Tomasz Kowalski

Atakujący: Rafał Faryna, Lincoln Williams (Australia)

Środkowi: Artur Ratajczak (kapitan), Bartłomiej Grzechnik, Mateusz Kowalski

Przyjmujący: Jakub Peszko, Adrian Buchowski, Jan Fornal, Jake Langlois (USA)

Libero: Michał Potera, Szymon Gregorowicz

Trener: Gido Vermeulen (Holandia)


Kadra Cuprum: 


Rozgrywający: Maciej Gorzkiewicz, Kert Toobal (kapitan, Estonia)

Atakujący: Adrian Patucha, Jakub Ziobrowski 

Środkowi: Marcin Marcyniak, Damian Boruch, Przemysław Smoliński, Bartłomiej Zawalski 

Przyjmujący: Masahiro Yanagida (Japonia), Jakub Wachnik, Igor Grobelny (Belgia), Filip Biegun 

Libero: Jędrzej Gruszczyński, Bartosz Makoś  

Trener: Marcelo Fronckowiak (Brazylia)


Sędziowie: Zbigniew Wolski, Agnieszka Michlic

Komisarz: Robert Malicki