Podział punktów w Łagiszy

Politechnika Opolska przełamała się kosztem naszego zespołu. W hali w Łagiszy pokonała Wie-Druk MKS II Będzin 3:2, odnotowując pierwsze zwycięstwo w sezonie. Dla rezerw MKS-u była to czwarta porażka w rozgrywkach. 


 

Z pięciu rozegranych setów emocjonującą końcówkę miał tylko ostatni, w którym gospodarze obronili trzy piłki meczowe, w tym dwie dzięki asom serwisowym Adama Łapuszyńskiego, i doprowadzili do gry na przewagi (14:14), jednak w niej skuteczniejsi byli opolanie. Wygrali dwie kolejne akcje (16:14) i z dwoma punktami opuścili Będzin.

 

W pozostałych partiach emocji było jak na lekarstwo. Z pierwszych dwóch zwycięsko wychodzili goście (25:21, 25:16), a z trzeciej i czwartej gospodarze (25:19, 25:21). Niestety, powiedzenie mówiące o tym, że kto nie wygrywa 3:0, ten przegrywa 2:3, tym razem nie sprawdziło się...

 

- Walczyliśmy ze sobą i z przeciwnikiem. Nie jesteśmy zadowoleni ze zdobytego punktu, tylko źli z powodu dwóch straconych. Politechnika Opolska była w naszym zasięgu i powinniśmy z nią wygrać, ale zabrakło nam konsekwencji - podsumował Marcin Kantor, drugi trener naszego zespołu. 

 


Wie-Druk MKS II Będzin - AZS Politechnika Opolska 2:3 (21:25, 16:25, 25:19, 25:21, 14:16)

Wie-Druk MKS: Łapuszyński (kapitan), Auguścik, Biadacz, Łata (wychowanek), Wierciński (wychowanek), Król, Haduch (libero, wychowanek) oraz Wikło (wychowanek), Jonda (wychowanek), Piotrowski, Zych (wychowanek)

Trenerzy: Bartłomiej Chmiel, Marcin Kantor

AZS: Dobrowolski (kapitan), Wróbel, Ciach, Kolański, Siemaszko, Bielecki, Mata (libero) oraz Kulbacki, Kopacz, Stawiany (libero)

Trener: Zbigniew Rektor

MVP: Ciach (AZS)