Pogoń przyniosła punkt

Długie, zacięte i niestety przegrane spotkanie obejrzeli w sobotę kibice w będzińskiej Łagiszy. Wie-Druk MKS II uległ w pięciu setach spalskiej Szkole Mistrzostwa Sportowego. W ten sposób rywale zrewanżowali się naszemu zespołowi za inauguracyjną porażkę 1:3. Aż cztery partie kończyły się dwupunktową zwycięstwem jednej lub drugiej drużyny. Inaczej było jedynie w trzeciej części meczu, wygraną przez SMS 25:20. Również w czwartym nic długo nie wskazywało na wyrównaną i emocjonującą końcówkę... 


- Graliśmy nerwowo, niekonsekwentnie, dlatego też trzeba się cieszyć ze zdobytego punktu. Wyciągnęliśmy czwartego seta ze stanu 10:17, dobre zmiany dali Robert Kuc i Filip Wieczorek, jednak w tie-breaku okazaliśmy się minimalnie słabsi - podsumował Marcin Kantor, drugi trener zespołu z Będzina. 


8 grudnia będzinianie zagrają z Kęczaninem w Kętach, a 15 przed własną publicznością podejmą TS Volley Rybnik.Wie-Druk MKS II Będzin - SMS Spała 2:3 (26:24, 23:25, 20:25, 28:26, 13:15)

Wie-Druk MKS II: Łapuszyński, Auguścik, Biadacz, Łata, Wierciński (wychowanek), Król, Haduch (libero, wychowanek) oraz Wikło (wychowanek), Piotrowski, Mrowiec (wychowanek), Kuc, Wieczorek, Gałan (libero, wychowanek)

Trenerzy: Bartłomiej Chmiel, Marcin Kantor.