Przełamać radomską niemoc

MKS Będzin w Radomiu jeszcze nigdy nie wygrał. Wprawdzie historia, statystyki i nazwiska faworyzują Cerrad Czarnych Radom, ale i czy tym razem teoria pójdzie w parze z praktyką? Radomianie, zajmujący pozycję wicelidera, solidnie przepracowali okres transferowy, utrzymując trzon ubiegłorocznej kadry i wzmacniając go m.in. rosyjskim atakującym, Maksimem Żygałowem. Wprawdzie inauguracja rozgrywek nie potoczyła się po myśli Czarnych (przegrali 0:3 z Jastrzębskim Węglem), to w sześciu kolejnych spotkaniach zainkasowali już 18 punktów! Świetna passa dobiegła końca w ósmej kolejce, w której podopieczni Roberta Prygla przegrali ze Stocznią w Szczecinie 1:3, więc w piątek spróbują wrócić na zwycięska ścieżkę. - Wszystko zależy od nas. Musimy przystąpić do tego meczu bardzo skoncetrowani, chcemy zdobyć trzy punkty - mówił szkoleniowiec radomskiej ekipy.


Nasi siatkarze, okupujący 13. pozycję w tabeli (5 pkt), w dziejach PlusLigowych gier w Radomiu nie zdołali jeszcze zapunktować. - Mam nadzieję, że dziś przełamiemy tę niemoc, mimo że nie będziemy faworytem. Wyniki Czarnych imponują, ale my przede wszystkim musimy koncentrować się na sobie i zagrać na dobrym, równym poziomie w każdym elemencie - przyznał Rafał Faryna, wychowanek radomskiego klubu.


Podopieczni Gido Vermeulena jedyne zwycięstwo w sezonie odnieśli nad Asseco Resovią Rzeszów (3:0), choć zdołali zapunktować także w dwóch domowych spotkaniach, z Jastrzębskim Węglem (2:3) i Aluronem Virtu Wartą Zawiercie (2:3).
Kadra Cerradu Czarnych:


Rozgrywający: Dejan Vincić (Słowenia), Reto Giger (Szwajcaria)

Atakujący: Maksim Żygałow (Rosja), Michał Filip 

Środkowi: Alen Pajenk (Słowenia), Norbert Huber, Michał Ostrowski

Przyjmujący: Wojciech Żaliński (kapitan), Tomasz Fornal, Kamil Kwasowski, Jakub Rybicki 

Libero: Michał Ruciak, Kacper Wasilewski 

Trener: Robert Prygiel


Kadra MKS-u:


Rozgrywający: Łukasz Kozub, Tomasz Kowalski

Atakujący: Rafał Faryna, Lincoln Williams (Australia)

Środkowi: Artur Ratajczak (kapitan), Bartłomiej Grzechnik, Mateusz Kowalski

Przyjmujący: Jakub Peszko, Adrian Buchowski, Jan Fornal, Jake Langlois (USA)

Libero: Michał Potera, Szymon Gregorowicz

Trener: Gido Vermeulen (Holandia)


Sędziowie: Paweł Burkiewicz, Piotr Flis
Komisarz: Sławomir Supa.

​​​​​​​