Przerwać passę ONICO

 

- Każda seria kiedyś się kończy! – to powiedzenie można usłyszeć, gdy rozmawia się z siatkarzami MKS-u Będzin. Ci w najbliższą sobotę (godz. 20.00) zmierzą się na wyjeździe z ONICO Warszawa. Stołeczni nie zdobyli co prawda Pucharu Polski, ale wygrali dziewięć meczów ligowych meczów z rzędu...

 

Będzinian (13. miejsce - 18 pkt) stać jest z pewnością na zwycięstwo z warszawskim zespołem (3. - 39), z którym w historii PlusLigi wygrali na jego parkiecie tylko raz. Dwa lata temu zespół prowadzony już przez Stelio DeRocco zwyciężył w stolicy 3:2, mając najlepszego gracza w osobie Jakuba Peszki, autora 15 punktów.


PRZEDMECZOWE STATYSTYKI - KLIKNIJ TUTAJ

 

Ostatnia, także pięciosetowa, potyczka ligowa odbyła się w Sosnowcu. Na wygraną z ONICO w bardzo dużym stopniu zapracował Marcin Waliński (27 „oczek”). Przyjmujący MKS-u borykał się ostatnio z kłopotami zdrowotnymi, leczył uraz stawu skokowego, ale dał radę wystąpić w zwycięskim spotkaniu z Łuczniczką Bydgoszcz (13 punktów). - Z moim zdrowiem jest wszystko w porządku - zapewnił „Kipek”.

 

W nowym roku w drużynie jeszcze nie zagrał Artur Ratajczak, przechodzący rehabilitację w związku ze złamanym małym palcem prawej ręki. Wszystko wskazuje na to, że w sobotę „Arczi” będzie mógł zameldować się przy siatce. Jego doświadczenie i bogata wiedza o stołecznej drużynie mogą okazać się bezcenne. - ONICO ma przestoje w grze, ale my musimy skupić się na sobie i stworzyć sobie warunki, by na trudnym terenie wygrać bardzo ważny dla nas mecz – stwierdził kapitan MKS-u.


BILETY NA MECZ Z GIEKSĄ - KLIKNIJ TUTAJ
 

W poprzedniej kolejce ONICO pokonało w Szopienicach GKS Katowice 3:1, odnosząc dziewiąty triumf z rzędu! MKS w takim samym stosunku wygrał w Sosnowcu z Łuczniczką Bydgoszcz.

 

W piątek przed południem będzinianie będą trenować w hali w Łagiszy, po czym udadzą się na obiad do klubowej restauracji i wyjadą do Warszawy,  

 

Kadra ONICO:

 

Rozgrywający: Antoine Brizard (Francja), Jan Firlej

Atakujący: Nikola Gjorgiew (Macedonia), Sharon Vernon-Evans (Kanada)

Środkowi: Jakub Kowalczyk, Andrzej Wrona (kapitan), Jan Nowakowski, Sebastian Warda

Przyjmujący: Bartosz Kwolek, Guillaume Samica (Francja), Wojciech Włodarczyk

Libero: Jędrzej Gruszczyński, Damian Wojtaszek

Trener: Stephane Antiga (Francja)

 

Kadra MKS-u:

 

Rozgrywający: Jonah Seif (USA), Łukasz Kozub

Atakujący: Rafael Araujo (Brazylia), Rafał Faryna

Środkowi: Artur Ratajczak (kapitan), Mateusz Kowalski, Bartłomiej Grzechnik, Mateusz Przybyła, Grzegorz Łata

Przyjmujący: Marcin Waliński, Jan Klobucar (Słowenia), Zlatan Jordanow (Bułgaria), Jakub Peszko

Libero: Michał Potera, Szymon Gregorowicz

Trener: Stelio DeRocco (Kanada)

 

Sędziowie: Paweł Burkiewicz i Tomasz Flis (obaj Kraków).

Komisarz: Andrzej Skorupa (Radom).