Punkt z liderem!

Kadeci młodsi gościli w piątek w Zawierciu, gdzie w dwugodzinnym boju przegrali z prowadzącym w tabeli Aluronem Virtu Wartą 2:3. Najciekawszym setem był tie-break, wygrany przez gospodarzy 17:15. 

 

 

Mecz zakończył się tak, jak się rozpoczął, czyli od wygranej drużyny z Jury Krakowsko-Częstochowskiej. W premierowej odsłonie siatkarze z Zawiercia zwyciężyli 25:23, ale już w kolejnych dwóch nie stanowili żadnego zagrożenia dla będzińskiego zespołu, przegrywając dwukrotnie do 18.

 

Zawiercianie powrócili do gry w czwartej partii, triumfując w niej 25:20. Tie-break również padł ich łupem, choć dopiero po grze na przewagi. - Chłopcy wykazali się ogromnym zaangażowaniem i wolą walki, z podniesionymi głowami wracali do domów. Nie byli gorsi, o porażce zadecydowały szczegóły -  mówił Bartłomiej Soroka, trener naszego zespołu. 

 

W czterech spotkaniach kadeci młodsi naszego klubu zdobyli cztery punkty, przekładające się na piąte miejsce w grupie. W ostatnim spotkaniu (9 listopada) pierwszej rundy siatkarze z Będzina zagrają przed własną publicznością z Jedynką Jaworzno.

 


Aluron Virtu Warta Zawiercie - ANBUD MKS Będzin 3:2 (25:23, 18:25, 18:25, 25:20, 17:15)
ANBUD MKS: Pieniążek, Mader, Popek, Pietluch, Jaworski, Gajda, Kisiński (libero) oraz Wójcikiewicz, Natkaniec

Trener: Bartłomiej Soroka.