Raport COVID-19. Jakub Bednaruk włączony do składu

Informujemy, że część zespołu MKS-u Będzin powróciła do treningów. Niestety wśród tej grupy brakuje czterech zawodników, u których testy na obecność koronawirusa COVID-19, wykonane po kwarantannie, wykazały wyniki pozytywne.

Kolejny z zawodników w dalszym ciągu przebywa na kwarantannie i jutro zostanie poddany ponownemu badaniu na obecność koronawirusa COVID-19. W izolacji domowej pozostają Thiago Veloso, Łukasz Makowski, Bartosz Schmidt, Tomasz Kalembka, Michał Godlewski.


Ponadto, następny z siatkarzy, wskutek serii badań wykonanych po odbyciu kwarantanny, nie uzyskał zgody lekarza na udział w zajęciach. Konieczne jest powtórzenie serii badań oraz przerwa w treningach. Obecnie MKS Będzin trenuje w 8-osobowym składzie.


Pomimo zaistniałej, bardzo trudnej sytuacji personalnej, klub dokłada wszelkich starań, aby wtorkowe domowe spotkanie z zespolem GKS-u Katowice doszło do skutku. W oczekiwaniu na powrót do zdrowia obu rozgrywających, klub zdecydował o rozszerzeniu składu zawodników o Jakuba Bednaruka, a także o siatkarzy z zaplecza pierwszego zespołu.