Reprezentant Australii atakującym MKS-u!

Lincoln Alexander Williams (nr 18) zajmie miejsce Rafaela Araujo na pozycji atakującego w zespole z Będzina. MKS będzie już piątym europejskim klubem w karierze 25-letniego reprezentanta Australii. 

 

 

Fot. www.fivb.org

 

Nowy nabytek, mierzący 200 cm wzrostu, naszej drużyny w poprzednim sezonie reprezentował barwy brązowego medalisty Bundesligi, obecnego klubu Stelio DeRocco i Rafała MurczkiewiczaUnited Volleys Rhein-Main.

 

L.A. Williams ma w swoim dorobku również tytuł mistrza Australii (z AIS), brąz mistrzostw Szwecji oraz puchar tego kraju (VC Linkopings), a także dwukrotne mistrzostwo Estonii i wicemistrzostwo ligi bałtyckiej (Selver Tallin). Jeden z sezonów Australijczyk spędził we Włoszech, gdzie na zapleczu Serie A grał dla Volley Corigliano. 

 

Atakujący MKS-u za sobą też występy w tegorocznej edycji Ligi Narodów. Podopieczny Marka Lebedewa pokazał się z bardzo dobrej strony przede wszystkim w spotkaniach z Rosją i Iranem, w których zdobył razem 42 punkty. Łącznie, w sześciu meczach, zapunktował 81 razy (69 atakiem, 10 zagrywką i 2 blokiem).

 

L.A. Williams będzie juz trzecim Australijczykiem, po Harrisonie Peacocku i Nathanie Robertsie, reprezentującym ekipę z Będzina. - Rozmawiałem z nimi i o PlusLidze, i o Waszym klubie. Obaj utwierdzili mnie w przekonaniu, że to dobry wybór, dobry kierunek, choć nie ukrywam, że gra w Polsce już od dawna była moim marzeniem - powiedział zawodnik. 

 

Lincolna Williamsa witamy serdecznie w Będzinie, życząc mu wielu udanych występów w jego barwach!

 

Okienko transferowe (stan na 27.06.2018 r.):

 

Pozostali: Michał Potera, Artur Ratajczak, Łukasz Kozub, Bartłomiej Grzechnik, Mateusz Kowalski, Szymon Gregorowicz, Jakub Peszko

Przybyli: Adrian Buchowski (Indykpol AZS Olsztyn), Jake Langlois (Gi Group Monza - Włochy), Jan Fornal (AZS AGH Kraków), Tomasz Kowalski (Stocznia Szczecin), Lincoln Alexander Williams (United Volleys Rhein-Main - Niemcy)

Ubyli: Rafael Araujo (ONICO Warszawa), Marcin Waliński (Aluron Virtu Warta Zawiercie), Zlatan Jordanow (?), Jan Klobucar (?), Jonah Seif (Sir Sicoma Colussi Perugia - Włochy).

 

Kadra na sezon 2018/2019:

 

Rozgrywający: Łukasz Kozub, Tomasz Kowalski

Atakujący: Lincoln Alexander Williams (Australia)

Środkowi: Artur Ratajczak (kapitan), Bartłomiej Grzechnik, Mateusz Kowalski 

Przyjmujący: Adrian Buchowski, Jake Langlois (USA), Jan Fornal, Jakub Peszko 

Libero: Michał Potera, Szymon Gregorowicz.